2p

Az Arsenal csatára, Thierry Henry lett a Nike és az Adidas közötti vetélkedés legújabb tárgya. Miközben a focista a világbajnokságra készült Nike reklámok egyik legfontosabb szereplője, augusztus 1-től már a Reebok reklámarca lesz.

Reebokra cserél

A labdarúgó szerződtetése a Reebok márka pozícionálásának változását is mutatja, hiszen korábban néhány amerikai sportolótól eltekintve inkább tinisztárokra épült a termékek kampánya. A cég "Vagyok aki vagyok" (I am what I am) főcímmel futó promóciójában például olyan zenészek működtek közre, mint 50 Cent vagy Jay-Z. Igaz, a konvenciózusnak semmiképp sem nevezhető rapper 50 Cent közreműködésével készült kampány sikere ellenére döntési helyzetbe kényszerítette a sportszergyár vezetőit, miután az sokak felháborodását váltotta ki.

A Thierry Henry szerződtetését intéző társaság, az M&C Sponsorship nem kívánta nyilvánosságra hozni a szerződés értékét, ám kilátásba helyezték, hogy augusztus 1-e után több adatot közölnek. A Reebok vezetője a megállapodás kapcsán azt hangsúlyozta, a lépéssel mindenki számára demonstrálni kívánták, hogy a Reebok Európában is komoly piaci szereplő kíván lenni.

A Reebok európai terjeszkedését jelzi az is, hogy az Arsenal csatárának szerződtetését a közelmúltban előzte meg a legnagyobb brit boksztehetségnek - és nem mellesleg Naseem Hamed utódjának - kikiáltott Amir Khan leigazolása.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!