
Egy fejfájás-csillapítót gyártó brit vállalat legutóbbi felmérésében arra volt kíváncsi, mire használják a dolgozók a pirulákat. A válaszadók 33 százaléka a komisz számítástechnikai gondokat okolja fejfájása miatt, amit alig lemaradva követ a kollégák (32 százalék), illetve a fénymásolóba beragadt papírok (10,5 százalék) okozta stressz. Így nem is csoda, ha lépten-nyomon találkozunk olyan munkatársakkal, akik gyötrő fejfájással indulnak haza nap végén.
Az ünnepek közeledtével a dobogós helyet a karácsonyi tülekedésből és sorban állásból adódó fejfájás veszi át, amit a válaszadók 55 százaléka munkahelyére is bevisz. Az év végi stressz magasabb szintjéhez azonban számos munkahelyi és év végi "apróság" is hozzájárul, amit nem szabad szem elől téveszteni.
Hány napot fog még munkával tölteni az ünnepek előtt? Valóban most kell minden év közben felgyülemlett ügyet elintéznie? A vezetők folyamatosan azt tudatosítják dolgozóikban, hogy ne hagyjanak elvarratlan szálakat a jövő évre, de tényleg elvégezhetünk mindent az idén?
Felesleges terhet és stresszt veszünk a vállunkra, állítják szakértők. Annak ellenére, hogy valóban kellemesebb felszabadultan nekivágni az ünnepeknek, óvakodjunk a végletektől. A legrosszabb, ami történhet velünk, hogy hazavisszük az el nem végzett feladatokat, vagy a két ünnep között ugrunk be az irodába, hogy befejezzünk néhány tennivalót.
A következő tippek segítségünkre lehetnek, hogy fejfájásmentesen teljenek az ünnepek:
- Csináljunk egy listát a leginkább fontos feladatokról!
- Tippeljük meg egyenként, mennyi időt vesz igénybe, hogy elvégezzük őket!
- A kapott eredményt szorozzuk meg 1,5-tel, hogy valóban kényelmesen megoldhassuk a feladatokat!
- Tekintsünk megint a prioritási listánkra, hátha változott a helyzet a rászánt idő függvényében!
- Értesítsük az érintettek arról, mennyi időbe telik adott feladat elvégzése. Amennyiben az illetőnek nem sürgős, tegyük félre azt a jövő évre!