2p

Indiai és amerikai befektetők is érdeklődnek az összeomlás szélén álló Transelektro két vállalata, az összesen 23-26 milliárd forintos adósságot felhalmozott Ganz Transelektro Villamossági (GTV) és Ganz Transelektro Közlekedési Zrt. iránt, a tulajdonosok és a bankok azonban egyelőre nem tárgyalnak az ajánlatokról - értesült a Népszabadság.

A Patriarch Partner a GTV Tápiószelén működő forgógépgyárát venné meg, amelyet egyébként már április eleje óta bérel. Színre lépett az indiai Thapar Grouphoz tartozó Crompton Greawes tulajdonában lévő belga Pauwels Internattional NV is, amelynek ajánlatáról azt tartják, hogy kiveheti a fizetésképtelenné váló transelektrós cégek megmentésének gondját a magyar tulajdonosok kezéből. A transzformátorokat is gyártó belgák állítólag megtartanák a Transelektro transzformátor -, illetve kapcsolóberendezés-gyártási tevékenységét, és más befektetőkkel együtt részt vállalnának a nehéz helyzetbe került vállalatok működtetésében.

Az új magyar tulajdonosok, a Vegyépszer-Közgép-Resonator hármas viszont nem fogadják valami nagy örömmel a jelentkezőket, mert állítólag szívesen megtartanák a GTV és a GTK örökségét, és külső befektetőre legfeljebb a cégek újjászervezése után, vegyesvállalatok alapításakor tartanának igényt - számol be a Népszabadság.

Továbbra sincs egyébként megállapodás a Ganz Transelektro három cége és a nekik hitelező bankok között, bár korábban június 9., majd pedig 14-e volt a kitűzött időpont. A Ganz Transelektro Energetikai és Környezetvédelmi Zrt. és a Transelektro Ganz-Röck Kazán és Erőművi Berendezések Zrt. hitelállománya 8-9 milliárd forint, ezenkívül 4-5 milliárd forintos szállítói és hasonló nagyságrendű egyéb tartozásuk van. Timár Gyula, a Ganz Transelektro-csoportban tulajdont szerzett Vegyépszer elnök-vezérigazgatója e cégek esetében már korábban is azért volt optimista, mert a bankok itt meghosszabbították a moratóriumot, így nagy a valószínűsége, hogy sikerül elkerülni a felszámolást.

A Ganz Transelektro Közlekedési Zrt.-vel kapcsolatban lévő két bank a KDB és az MKB ugyan nem hosszabbította meg a moratóriumot, de egyelőre még nem követelték az összeg visszafizetését - írja a Népszabadság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!