1p

A munkaügyi miniszter szerint harmonizálni kell a piaci igényeket az oktatási- és a szakképzési rendszerrel, mivel ez a gazdaság fejlődésének gátja lehet.

Burány Sándor a rendkívüli kormányszóvivői tájékoztatón elmondta, hogy összesen 30 ezren kapnak támogatást a felnőttképzésben való részvételhez. Minderre az idén 3 milliárd forint támogatás jut - közölte a Magyar Rádió. Ez a politikus szerint komoly előrelépés, mivel 2003-ban hozzávetőleg ötezren kaptak összesen félmilliárd forint támogatást.

A munkaügyi tárca vezetője úgy látja, jelenleg az oktatás és a szakképzés alig igazodik a piaci igényekhez, ezért különösen fontos cél az oktatás, a szakképzés és a munkaerőpiac kapcsolatának erősítése, az életen át tartó tanulás lehetőségének megteremtése - számolt be a Magyar Rádió. A szakmunkás végzettségűek iránt egyre nagyobb a kereslet, miközben a szakiskolai képzésben résztvevők aránya 44 százalékról 23 százalékra csökkent.

Kapcsolódó anyagok
Megoldáskeresés a szakképzés problémáira
Ausztriában is problémás a fiatalok szakképzése

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!