2p

Összeomlik vagy magára talál a magyar gazdaság?
Tartogat még meglepetéseket Trump?
Ki profitálhat Gyurcsány Ferenc távozásából?

Online Klasszis Klub élőben Lengyel Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves politológust, közgazdászt!

2025. május 20. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Mintegy 3.000 új munkahely jöhet létre az Állami Foglalkoztatási Szolgálat (ÁFSZ) most induló, rugalmas foglalkoztatást lehetővé tevő projektje keretében - mondta Budai Balázs, a kivitelező Telework Budapest Konzorcium vezetője szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.

A közel két és fél milliárd forintos beruházással megvalósuló projekt célja egy olyan új szolgáltatási modell kialakítása, amelynek keretében 150 rugalmas és távmunkában végezhető szakmát fejlesztenek és alakítanak át.

A projekt kivitelezője a Telework Budapest Konzorcium, amelyet az ÁFSZ közbeszerzési eljárás keretében választott ki.

Székely Judit, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium (SZMM) szakállamtitkára elmondta, hogy a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint a részmunkaidős foglalkoztatottak aránya Magyarországon mindössze 5 százalék, valamint a távmunkában és e-munkában foglalkoztatottak aránya is alulmúlja az európai uniós átlagot, ezért fontos a most induló program.

Az SZMM szakállamtitkára elmondta, hogy a válság még inkább ráirányíthatja a figyelmet az atipikus foglalkoztatási formákra, így erre a programra is. Hozzáfűzte: a projekt jobb munkaszervezésre késztetheti a vállalatokat is, illetve a munkaszegény körzetekben élőknek, és a megváltozott munkaképességűeknek is rendkívül nagy esélyt jelent a részvétel. Kiemelte: a kormány elkötelezett a rugalmas munkaformák elterjedése iránt, és 2010-ben is meghirdetnek egy távmunka-fejlesztési - évente 800-1.000 új távmunkás munkahelyet létrehozó - programot.

Pirisi Károly, a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal (FSZH) főigazgatója elmondta, hogy a programnak egy megalapozó kutatás is része, ahol számba veszik a rugalmas foglalkoztatás jó gyakorlatait, az elhelyezés után pedig a munkaerő utókövetését is elvégzik.

A projekt keretében a kialakított új szolgáltatási modellt az ÁFSZ rendszerébe is beépítik, ettől pedig azt remélik, hogy az ÁFSZ élenjáróvá válik a rugalmas foglalkoztatási formák terjesztésében és rugalmas munkahelyek teremtésében a magyar munkaerőpiacon.

A program 2010.december 31-ig tart, a részvétel minden munkaadói szervezet és munkavállaló számára nyitott, az érdeklődők a www.rugalmas.hu honlapon tájékozódhatnak.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!