Marijan Kostrencic a Vecernji List című napilapnak arról beszélt, hogy az OMV-nek először tudnia kell, hogy lehetőség van-e az állami tulajdonban lévő részvények tervezett privatizációja során megszerezni az értékesíteni tervezett 19 százaléknyi INA tulajdont, e nélkül nincs értelme az ajánlattételnek a Mol ellenében.
Az osztrák olajtársaság tanácsadója szerint ha ajánlatot tennének, biztosan magasabb árat kínálnának a Mol ajánlatánál, szerinte 3000 ezer kunát vagy még ennél is magasabb árat adnának az INA részvényeiért. A Poslovni üzleti napilap elemzései szerint azonban a részvénypiacon nem számítanak arra, hogy emelkedne a Mol 2800 kunás ajánlata, ami csütörtökön jelenik meg hivatalosan.
Az elemzők szerint többféle forgatókönyv is megvalósulhat az ajánlattételi procedúra végéig, de nagyon sok a kérdőjel. Nem tudni biztosan például, hogy lesz-e kihívója a Molnak, a magyar olajtársaság változtat-e az ajánlatán, de az sem dőlt el, hogy az állami kézben lévő értékpapírokat a Molnál esetlegesen jobb ajánlatot tevő befektető elviheti-e.
A lap arra is emlékeztet, hogy a magyar olajtársaság hétfőn nyilvánossá tett vételi ajánlatát többféleképpen értékelték az elmúlt napokban, az intézményi befektetők alacsonynak tartják az árat, a kisbefektetők pedig egyenesen becsapva érzik magukat.