Az elmúlt év második felében indult CIG a negyedik negyedévben közel 1,5 milliárd forint díjbevétellel első helyen állt a befektetéshez kapcsolódó, újonnan kötött életbiztosítások piacán - mondta Horváth Béla elnök-vezérigazgató.
Amennyiben tartósabban csak a magyar tulajdonosok tőkéjére számíthat a biztosító, akkor a növekedés lassabb lesz a tervezettnél - mondta Járai Zsigmond, hozzátéve, hogy a tavasszal induló romániai leányvállalatnál is kidolgoztak egy intenzívebb és egy visszafogottabb növekedési tervet.
A magyarországi eredmények eddig meghaladják a várakozásokat. Az életbiztosításokon belül az unit-linked (befektetéshez kötött) biztosításokkal indított a társaság, és ezen a területen 2008. negyedik negyedévében piacvezető lett. Az újonnan kötött ilyen biztosításokból származó díjbevétele 1 milliárd 446 millió forintot tett ki, ezzel 17,15 százalékot szakított ki a piacból.
Az eddigi 4.500 ügyfél - átlagosan - évi 570 ezer forint díj befizetését vállalta, és az ehhez járult egyszeri befizetésekkel a egy szerződésre jutó éves díj elérte az 1 millió forintot. Ezzel a magasabb jövedelműeket célozta meg az új biztosító, és meg is találta őket.
A következő lépés viszont egy tömegbiztosítás meghonosítása lesz. A jövő héttől kapható a CIG "Alkony" nevű temetési biztosítása. Ezzel a társaság az évi 40 milliárd forintos temetkezési piacot célozza meg - mondta Sallai Linda aktuárius. Jelenleg - a PSZÁF adatai szerint - évi 350 millió forint díjbevétel folyik be ilyen biztosításokból, a CIG a potenciális piac felét akarja megszerezni.
Az egész országban elérhető szolgáltatást minden 18-80 év közti személy megkötheti. A fővárosban a Budapesti Temetkezési Intézet Zrt. a CIG kizárólagos partnere, az erről szóló megállapodást a tájékoztató végén írta alá a két vezérigazgató, Simóka Kálmánné és Horváth Béla.