1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A gazdasági tárca még áprilisban új, az uniós szabályozásnak megfelelő vámszabad területeket jelöl ki, elsősorban kikötők, repülőterek környékén, logisztikai elosztó központokban, írja a Világgazdaság.

A legfeljebb tíz új bázis fejlődési perspektívát adhat az adott körzetnek. A jelenlegi vámszabad területek (amelyek a magyar gyakorlatban zömmel az egy cég egy vámszabad terület elvén alapulnak) megszűnnek. A 142 érintett termelő és az egy raktározási cég mindegyike úgy döntött, hogy nem folytatja vámszabad területen a tevékenységét. Bár egyelőre nincs a közösségi joganyagnak konszolidált magyar nyelvű szövege, ez nem gátolja meg, hogy a szükséges működési engedélyeket megszerezzék a gazdálkodók, elsősorban a vám- és pénzügyőrség honlapjának információit igénybe véve.

Akik március végéig benyújtották kérelmüket, május elsejéig biztosan megkapják az engedélyeket. A vam.hu honlapon szerdától elérhető az egységes vámárunyilatkozat-kitöltő program is. Májustól pedig 24 órás internetes segítséget kínálnak az ügyfeleknek, írja a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!