A változás nyomán a GTV vette át a holdingcég szerepét az eddigi TMV Kft.-től. Utóbbi továbbra is a GTV és - közvetve - a GTV alá sorolt társaságok (Transelektro Energetikai és Környezetvédelmi Rt., Ganz Transelektro Közlekedési Rt., Intrans Szolgáltató és Üzemeltetési Kft.) tulajdonosa marad. Az ipari holding tagja még a már most az energetikai társaság tulajdonában lévő Ganz Röck Kazán és Erőművi Rt. Az átszervezésre azért volt szükség, mert csak az irányító szerepre kijelölt GTV kaphatja meg állami kezességvállalás mellett a napokban várható hárommilliárd forintos hitelt.
Az állami garanciavállalásnak teljesült azon feltétele is, hogy a TMV Kft. tulajdonosai ötszázmillió forintot adjanak össze. Emellett az új tulajdonosok négyszázmillió forintos áthidaló hitelt ígérnek. Rövidesen teljesül az a kikötés is, hogy a társaságnál többségbe kerüljenek a hitelező pénzintézetek, írja a Világgazdaság.
A Népszabadság korábbi információ szerint Székely Péter végleg lemond irányító szerepéről a Transelektro-csoportnál. A társaság korábbi vezetője és főtulajdonosa feladja ügyvezetői posztját a csoportot irányító TMV Kft.-nél, munkaviszonya megszűnik, és a cég felügyelőbizottságának elnökeként dolgozik tovább. Ezzel együtt a Transelektróban meglévő részesedését is tovább csökkenti, kezében a menedzsmentcégnek kevesebb mint 24 százaléka marad. Az új ügyvezető Németh Miklós, az egyik új tulajdonos, a Közgép Rt. elnöke lesz. Székely a távozásáról szóló híreket a lapnak megerősítette.
Újabb milliárdokra lenne szüksége a Transelektrónak
A Ganz Transelektro Villamossági (GTV) Rt. többségbe került a csoport ipari és kereskedelmi holdingjainak cégeiben. Szakértők szerint a teljes reorganizációhoz újabb hat-kilenc milliárd forintra lenne szüksége, írja a Világgazdaság. Korábbi hírek szerint Székely Péter elveszti vezető funkcióját a csoportot irányító Transelektro Management Vagyonkezelő (TMV) Kft.-ben.