Az arculat kialakításának költségei 3,5 év alatt, a beruházások pedig 7-8 év alatt térülnek meg - válaszolta az MTI kérdésére a vezérigazgató.
A meglévő, több mint háromezer egységből jelenleg 43, a cég tulajdonosai által birtokolt üzlet lett "Príma", de az igazgatóság elképzelése szerint 2010-ben már 100-150 ilyen üzlet lesz.
Malasics András elmondta azt is, hogy a CBA kisebb üzleteiben a gazdasági válság miatt már 15-20 százalékos forgalomcsökkenést is mértek az elmúlt négy hónapban, a minőségi boltok azonban növelni tudták a bevételt, és éves szinten a múlt évi forgalom megtartására törekszenek. Tavaly a társaság négy százalékkal 545 milliárd forintra növelte a forgalmát.
Az 1992-ben mindössze 14 bolttal megalakult CBA ma már 3357 egységből áll. A lánc döntő hányadban franchise rendszerben működik.
Az idei évben a 35 ezer alkalmazott munkahelyének megtartása a cél, de vannak olyan szakterületek, amelyeken hiányzik a szakképzett munkaerő. A vezérigazgató elmondta, hogy a CBA már két éve saját kezébe vette a képzést és ösztöndíjjal évente mintegy 80 fő képzését finanszírozza.
A lánc várhatóan szeptember-októberben nyitja meg az első diszkontüzleteit mintegy 3.000 terméket kínálva, és a tervek szerint 2010 végéig számukat 60-ra növeli. A vezérigazgató megjegyezte, hogy a pénzügyi válság miatt a diszkont üzletek megnyitását májusról őszre kellett halasztani.