Magyarországnak reális esélye van arra, hogy a SAPARD-program végrehajtása során a sereghajtóból éllovassá váljon - jelentette ki Zöldréti Attila, a magyarországi SAPARD hivatal elnöke utalva arra, hogy az uniós tagjelölt országok mezőgazdaságát és vidékfejlesztését támogató SAPARD előcsatlakozási segélyprogram Magyarországon indult utoljára, csaknem két és féléves csúszás után idén szeptemberben.
Viszont az eddig kiértékelt pályázatok azt mutatják, hogy a magyarországi pályázók közül jóval többen tudják teljesíteni a kelet-európai mezőgazdasági termelők számára eleddig szokatlanul szigorú uniós pályázati feltételeket, vagyis a magyar pályázók közül jóval többen kapnak pénzt, mint a többi tagjelölt ország pályázói a segélyprogram indulásakor.
A jó pályázati eredmény azért is fontos, illetve biztató a jövőre nézve, mert a SAPARD-program gyakorló terület, tanulópénz is a magyar mezőgazdasági termelők számára, ugyanis a csatlakozás után csak ilyen formában, azaz pályázati úton, a szigorú feltételeket teljesítve lehet uniós forrásokhoz, támogatásokhoz jutni.
A SAPARD hivatal elnöke ezért is bíztat mindenkit arra, hogy pályázzon az alig egy hónap múlva várhatóan már januárban kiírásra kerülő jövő évi támogatási keretre. Az idei csonka évben egyébként több mint ezer pályázat érkezett, mintegy 23 milliárd forintos támogatási igénnyel - mondta Zöldréti Attila, a hivatal elnöke.
Utolsókból lesznek az elsők?
Jó esélyeket teremt a mezőgazdaságban a csaknem két és féléves késéssel induló Sapard-program - hangzott el a Mezőgazdasági Bizottság ülésén.