Megválaszoltuk az Európai Bizottság kérdéseit, de a levél részleteire a Külügyminisztérium nem szeretne kitérni, mert folyamatban lévő ügyről van szó - mondta Szelestey Lajos. Korábban az Európai Bizottság szóvivője a távirati irodának sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudta, hogy a magyar kormány elküldte válaszát Brüsszelbe.
Az EU legfőbb végrehajtó testülete, a bizottság november 13-án intézett figyelmeztetést Magyarországhoz a lex Mol néven emlegetett jogszabály miatt, amely védeni hivatott az ellenséges felvásárlástól a stratégiai fontosságú vállalatokat. A magyar kormánynak két hónap állt rendelkezésére, hogy válaszoljon.
A bizottság azért vetette vizsgálat alá a közellátás biztonságának szempontjából különösen fontos vállalatokról szóló magyar szabályozások módosítását, a lex Molt, mert aggódik, hogy az esetleg méltánytalan korlátozásokat tartalmaz a tőke szabad mozgásával kapcsolatban. A magyar kormány szerint a törvény megfelel az uniós előírásoknak.
A jogszabályt azért emlegetik lex Mol-ként, mert előzőleg az osztrák olajcég, az OMV bejelentette, hogy megvenné magyar versenytársát, a Mol-t, de a jogszabály-módosítás nyomán az üzlet mindeddig nem jöhetett létre.