A ferihegyi drosztokat - néhány formális cégjogi változást leszámítva - máig uraló csoport Airport Taxi Kft. néven még a 90-es évek elején jelent meg a repülőtéren, kisajátítva egy naponta többmilliós, évente milliárdos forgalmat hozó piacot. Már ekkor problémát okoztak az "elképesztően magas fuvardíjak" és a sorozatos zaklatások, a taxisok ugyanis már a várócsarnokban igyekeztek a legváltozatosabb módszerekkel fuvart szerezni.
A Népszabadság információi szerint arra, hogy a társaság másfél évtizedig kisajátítsa a ferihegyi drosztokat, törvényes megoldás nem létezett. A hosszú távú együttműködés ennek ellenére szinte zavartalan volt az állami reptér és a vállalkozás között.
A rivális taxistársaságokkal viszont a 90-es évek végére elmérgesedett a helyzet, sorozatossá váltak a konkurensek alkalmazottai elleni támadások - napjában többször gumikat szúrtak ki, visszapillantó tükröket törtek. A tettesek soha nem kerültek elő, egy rendőrségi feljegyzés szerint ugyanis a sértettek a rendőrök jelenlétében "nem tudták vagy nem akarták" megnevezni őket. Tehát továbbra is fennállt az a probléma, hogy a cég más szolgáltatókat nem engedett Ferihegyre. A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) jellemzése szerint a reptéri taxisok tíz évig "a gazdaságon kívüli kényszer eszközeivel (fizikai erőszak) biztosítottak a maguk számára" kivételezett helyzetet Ferihegyen.
2003-ban a társaság új cégnév alatt, Tourist Taxiként működött tovább, vezetője pedig Veres István, a Citadella vagyonkezelőjeként - többek között a Citadella-terasz engedély nélküli építésével - elhíresült vállalkozó volt. A "balkáni állapotok" felszámolása végül a privatizáció után felállt új, brit vezetésre maradt, amely márciusban közölte: pályázaton fogja kiválasztani a megfelelő taxiscéget. Arról, hogy miért vett 180 fokos fordulatot a történet, névvel senki nem nyilatkozott a lapnak.
Bár a tarthatatlan helyzetet viszonylag egyszerűen meg lehetett volna oldani, 15 éven át sem a reptér korábbi, az állam által kinevezett vezetői, sem a rendőrség és a főváros tisztségviselői nem tudtak vagy nem akartak tenni a jogtalan és az országhoz méltatlan állapotok ellen, áll a Népszabadság összegzésében.