A Nemzet Adó- és Vámhivatal végrehajtás alatt állók adatbázisa szerint a Veszprém Handball Team Zrt. jelenleg végrehajtás alatt áll, legalábbis a június 25-i állapot szerint. Ez ugyanolyan eséllyel jelenthet átmeneti fizetési problémát is, mint komolyabb anyagi gondokat is. A témában szerettük volna megkérdezni a társaságot is, ám cikkünk megjelenéséig nem adtak válasz megkeresésünkre.
Így egyelőre csak az biztos, hogy "amennyiben valamely adózó a (...) közzé tett listán szerepel, az ellene folyó adóvégrehajtást tényként kell kezelni" - közölte velünk a NAV még korábban.
A végrehajtási eljárás elindítását a cégközlönyben még nem tették közzé, tehát a folyamat biztos, hogy az elején jár még. Az új tulajdonosnak, a Duna Aszfaltnak azonban mielőbb rendeznie kell majd az anyagi gondokat a társaságnál. Sajtóinformációk szerint a társaság az önkormányzat felé volt eladósodva, mely első körben a Csarnok Kft. közreműködésével 465 millió forintos kölcsönt adott a veszprémi csapatnak. Ezt 2015-ben vissza kellett volna már fizetni, viszont a mai napig nem került rá sor, így a tartozás összege a kamatokkal együtt megközelíti a 600 millió forintot.
A hitelbiztosítéki nyilvántartás szerint azonban nemcsak az önkormányzat irányába van tartozása a veszprémi csapatnak. A közjegyzői kamara nyilvántartása szerint 3 zálogjog is be van jegyezve a cég eszközeire.
1) 2016. április 28-án a Kinizsi Bank jegyzett be 70 millió forint erejéig zálogjogot a Veszprém Handball Team Zrt. és a kéziszövetség között 2015 végén megkötött szerződés értelmében járó összegre.
2) 2016. augusztus 24-én az MKB Bank tett 300 millió forint erejéig zálogjogot a néhány nappal korábban a kéziszövetséggel megkötött megállapodás alapján járó összegre.
3) 2017. május 10-én szintén az MKB Bank 434 millió forint keretösszeg értékű zálogjogot jegyzett be az egy évvel korábban a Magyar Telekommal kötött szponzorációs szerződés alapján járól támogatásra.
Mindez összesen 804 millió forint értékű zálogjogot jelent, miközben a cégnek a gyorsan pénzzé tehető forgóeszköz soron a legutóbbi beszámoló szerint 531 millió forintja volt. Mellette persze 1,2 milliárdnyi befektetett eszközzel is rendelkezik, de ezek nehezebben likviddé tehető forrásokat jelentenek. A kötelezettségek soron összesen 1,7 milliárd forintot tüntettek fel az egy évvel korábbi 1,2 milliárd után.
A társaságnak tavaly egyébként a saját tőkéje is elfogyott, az 566 milliós veszteség 521 milliós mínuszba fordította.
Székely Sarolta
mfor.hu