3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Újabb okot találtunk arra, miért is kell hirtelen új tulajdonosnak beszállnia a veszprémi kézicsapatba.

A Nemzet Adó- és Vámhivatal végrehajtás alatt állók adatbázisa szerint a Veszprém Handball Team Zrt. jelenleg végrehajtás alatt áll, legalábbis a június 25-i állapot szerint. Ez ugyanolyan eséllyel jelenthet átmeneti fizetési problémát is, mint komolyabb anyagi gondokat is. A témában szerettük volna megkérdezni a társaságot is, ám cikkünk megjelenéséig nem adtak válasz megkeresésünkre.

Így egyelőre csak az biztos, hogy "amennyiben valamely adózó a (...) közzé tett listán szerepel, az ellene folyó adóvégrehajtást tényként kell kezelni" - közölte velünk a NAV még korábban.

A végrehajtási eljárás elindítását a cégközlönyben még nem tették közzé, tehát a folyamat biztos, hogy az elején jár még. Az új tulajdonosnak, a Duna Aszfaltnak azonban mielőbb rendeznie kell majd az anyagi gondokat a társaságnál. Sajtóinformációk szerint a társaság az önkormányzat felé volt eladósodva, mely első körben a Csarnok Kft. közreműködésével 465 millió forintos kölcsönt adott a veszprémi csapatnak. Ezt 2015-ben vissza kellett volna már fizetni, viszont a mai napig nem került rá sor, így a tartozás összege a kamatokkal együtt megközelíti a 600 millió forintot.

A hitelbiztosítéki nyilvántartás szerint azonban nemcsak az önkormányzat irányába van tartozása a veszprémi csapatnak. A közjegyzői kamara nyilvántartása szerint 3 zálogjog is be van jegyezve a cég eszközeire.
1) 2016. április 28-án a Kinizsi Bank jegyzett be 70 millió forint erejéig zálogjogot a Veszprém Handball Team Zrt. és a kéziszövetség között 2015 végén megkötött szerződés értelmében járó összegre.
2) 2016. augusztus 24-én az MKB Bank tett 300 millió forint erejéig zálogjogot a néhány nappal korábban a kéziszövetséggel megkötött megállapodás alapján járó összegre.
3) 2017. május 10-én szintén az MKB Bank 434 millió forint keretösszeg értékű zálogjogot jegyzett be az egy évvel korábban a Magyar Telekommal kötött szponzorációs szerződés alapján járól támogatásra.

(Fotó: MTI)

Mindez összesen 804 millió forint értékű zálogjogot jelent, miközben a cégnek a gyorsan pénzzé tehető forgóeszköz soron a legutóbbi beszámoló szerint 531 millió forintja volt. Mellette persze 1,2 milliárdnyi befektetett eszközzel is rendelkezik, de ezek nehezebben likviddé tehető forrásokat jelentenek. A kötelezettségek soron összesen 1,7 milliárd forintot tüntettek fel az egy évvel korábbi 1,2 milliárd után.

A társaságnak tavaly egyébként a saját tőkéje is elfogyott, az 566 milliós veszteség 521 milliós mínuszba fordította.

Székely Sarolta
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!