3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A munkavállalók kétharmadának nincs lehetősége, hogy kiaknázza a benne rejlő lehetőségeket munkahelyén, 90 százalékuk pedig nem kap segítséget szakmai előmeneteléhez, derül ki a Skillsoft tanulmányából.

Minden energiáját kiaknázza vállalata vagy munkából hazatérve ott motoszkál Önben a gondolat, többet is tehetne? Egy 3000 fő bevonásával készült brit felmérés szerint jóval kevesebbre adatik lehetőségünk cégünknél, mint amire valóban képesek lennénk. A válaszadók mintegy 90 százalékát még szakmai előrelépésében sem segítik. Ennél jóval kevesebben, mindössze 57 százalék vélekedik úgy, hogy munkája értékes (57 százalék) volna, de majdnem ennyien állítják azt is, hogy tréningek segítségével jóval többet tudnának tenni vállalatukért.

Arra a kérdésre, hogy milyen tréning lenne a legmegfelelőbb a legtöbben (67 százalék) azt a választ adták, hogy kollégáiktól és néhány napos, kifejezetten egy témára szakosodott előadásokból is frissítenék tudásukat. Online és nyomtatott anyagokat egyaránt használnának, míg akadt 20 százalék, aki csak kollégáitól szerezné meg az áhított tudást.

[ajanlo=160][igazitas=left/]A vállalaton belüli tanulás, kollégáktól ellesett módszerek alkalmazása, mint kézenfekvő lehetőség az előrehaladásban egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Mivel ez az ismeretszerzési forma főként egy adott vállalaton belül jelent előrelépési lehetőséget és tudást, azon sem kell csodálkoznunk, hogyha a formális és informális oktatási technikák közül kell választani, akkor fele-fele arányban akadnak olyanok, akik egyik vagy másik rendszert részesítenék előnyben, állítja a tanulmány készítője, a Skillsoft.

A magánszektor jóval fukarabban bánik embereivel, itt alacsonyabb a tréningre kerülők aránya (35 százalék), így lehetőségeiket sem tudják maximálisan kiaknázni. Ezzel szemben az állami vállalatoknál 65 százaléknak adatik meg, hogy továbbképezze magát. Képzeljük csak el, mekkora lehetőséget jelentene a termelékenység szempontjából, ha többet foglalkoznának a vezetők alkalmazottaik képzésével!

A főnökök többsége azonban nem nyújt segítséget az előremenetelhez. A napi rutinok mellett nem hagynak időt beosztottjaiknak, hogy képezhessék magukat. Egy korábbi vizsgálat pedig bebizonyította, hogy azok a cégek, ahol a dolgozó munkaideje után (este, hétvégén) vagy otthon lehetőséget kap a tanulásra, sokkal értékesebbé válik a vállalat számára. A tanulásra fordított idő busásan megtérül, mert minden cég által biztosított órácskához boldogan tesz hozzá még kettőt a dolgozó, az előrelépés reményében.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!