Az MTI-hez is eljuttatott levélben Kupa Mihály rámutat: a Mol - és más hazai nagyvállalatok - igazi értéke éppen abban rejlik, hogy független tőkepiaci cégként is megmutatták, képesek olyan teljesítményre, mint más EU tagországbeli cégek. Nem kell a sikerhez mindenáron "a külföldi stratégiai befektetők uralma, amely magasabb rendű kultúrát honosít meg".
A Mol pénzügyi befektetők kontrollja alatt is képes kiváló teljesítményre, vezetését pedig teljesítménye, a vállalat eredményessége minősíti, és ez alapján dönt a közgyűlés a mindenkori menedzsment sorsáról - olvasható a levélben.
Bokros Lajos volt pénzügyminiszter, a Közép-Európai Egyetem vezérigazgatója nemrégiben a brit Financial Times-ban és a Népszabadságban is kifejtette véleményét a lex Mol-ról, hangoztatva: a jogszabály a magántulajdonosokat betonozza be, nem stratégiai államérdekek, hanem tisztán magánérdekek védelmére szolgál.
A felügyelő bizottsági elnök szerint Bokros Lajos ítélete elhamarkodott, azt javasolja, hogy vitáikat mindenkor tárgyszerűen folytassák le és tartsák méltányos mederben.