1p

Az amerikai Verizon telefontársaság 3,7 milliárd dollárért eladja karibi és latin-amerikai üzletrészét, hogy jobban koncentrálhasson Egyesült Államok-beli működésére.

A cég a Telecomunicaciones de Puerto Ricoban meglévő 52 százalékos részesedését és a Verizon Dominicanát az America Movilnak, Latin-Amerika legnagyobb mobilszolgáltatójának adja el. A Compania Anonima Nacional Telefonos de Venezuela (CANTV) 29 százaléka az America Movil és a Telefonos de Mexico (Telmex) közös vállalkozásához kerül. A vegyesvállalat bejelentette, hogy a CANTV fennmaradó hányadára is ajánlatot fog tenni - írja a BBC News.

"A latin-amerikai és karibi piacról bevételeinknek csak kis hányadát szerezzük, azonkívül az itteni működésünk nincs összhangban központi tevékenységünkkel. Ezért döntöttünk jövőbeli növekedésünk fenntartásának érdekében a távozás mellett" - mondta el Ivan Seidenburg, a Verizon elnök-vezérigazgatója.

Elemzők szerint a lépés összhangban áll a társaság azon tervével, melynek keretében forrásokat szabadít fel annak érdekében, hogy a száloptikai hálózatok amerikai piacán terjeszkedhessen.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!