Végtelen variációk
Régi előfizetők számára még létezik, az újak azonban már 2003 decembere óta nem választhatják a Vodafone Eurocall és Eurocall Platinum előfizetéseit.
Zónaadag
A tarifacsomagok csak az EU tagállamok egy részéből kezdeményezett hívások esetén biztosítanak olcsóbb roamingolási lehetőséget: hazánk, Románia és Szlovákia nincs ebben a körben, így Magyarországra csak a hazatelefonálás olcsóbb - az is csak akkor, ha az ezekben a csomagokban az "Arany hálózatnak", vagy a "Platina hálózatnak" nevezett rendszert használjuk. Ilyenkor a hívás díja a Eurocallban 243,60 forint, a Eurocall Platinumban pedig 198,90 forint. A fogadott hívások mindkét esetben 97,50 forintba kerülnek. Feltöltőkártyával ezt a lehetőséget nem lehetett igénybevenni.
A Pannon előfizetéses és kártyás ügyfelei átláthatóbb tarifarendszerrel mobilozhatnak az EU országokból, viszont a három szolgáltató ügyfelei közül ők tehetik ezt a legdrágábban. A cégnek ugyanis háromsávos roamingdíjazása van, és az első kettőbe tartoznak az EU tagországok. Az előfizetéses ügyfelek 15 országból 270 forintos percdíjért hívhatják Magyarországot, 310-ért egy másik nemzetközi irányt tárcsázhatnak, és 115 forintért fogadhatnak hívást. A második zónából, ahová 10 tagállam tartozik, 305 forintért hívhatjuk fel Magyarországot, 365 forintért más országba telefonálhatunk, hívást pedig 135 forintért fogadhatunk.
Érdekesség viszont, hogy a kártyás ügyfeleket nem bünteti a cég: a roamingtarifák ugyanazok, mint a számlások esetében, sőt a Djuice ügyfelek is ezeken az árakon mobilozhatnak külföldön.
Direkt csinálják
A T-Mobile-nál kétféle előfizetéses roaming-tarifa is van: az egyik az úgynevezett "Világjáró", a másik a "World Class" csomag. A Világjáró csomagban díjzónák vannak, a World Class ajánlatban pedig partnerországok és kiemelt hálózatok. Ez azt jelenti, hogy ha a 27 közül bármelyik EU tagállamból telefonálnak haza, vagy innen oda egy magyar számra a T-sek, a Világjáró tarifával 252 forintot fizetnek egy percért. Ha a másik csomagot használják a 11 partner- és EU-tag ország kiemelt hálózatából, ennél alig valamivel kevesebbet, "csak" 246 forintot kell kicsengetniük. Ha nem partnerhálózatot használunk, akkor viszont többet, 282 forintot. A fogadott hívások díja mindkét esetben 102 forint percenként.
Kártyás előfizetéssel is két lehetőségünk van: választhatjuk a Domino Roamingot, vagy a Domino roaming Direktet. A kettő között annyi a különbség, hogy a sima roaminghoz kódolva kell beütni a telefonszámot, a másik változathoz pedig elég csak az országhívót és a telefonszámot tárcsázni. Ezért az apró különbségért 80 forinttal számláz többet a Direktet használóknak a T-Mobile, 320 forintot, míg akik vállalják a nem túl bonyolult kód megjegyzését, csak 240 forintot fizetnek. A hívásfogadás percdíja itt is 102 forint. Többet kell viszont fizetniük az utólag fizetőknek akkor, ha magyar számról szintén külföldön (de az EU-ban) tartózkodó mobilt hívnak: a sima roamingosoknak 320, a "direkteseknek" 400 forintot.
L. Nagy Gábor