3p

Napjainkban ritka, hogy a hölgyeknek ne legyen műkörme, erősített géllakkja, esetleg sima manikűrje. Nem igazán látni olyan nőt, akinek a körme ne lenne ápolt, színes és egyedi. A műkörömépítés célja voltaképp a saját természetes köröm megerősítése, esetleges meghosszabbítása, valamint esztétikussá tétele a kézen vagy éppen a lábon. Szinte bármely hölgy alkalmazhatja, akinek a munkája és az életvitele engedi. 

Ebben a cikkben eláruljuk, hogy kinek és miért érdemes ezt a megoldást választania. 

Milyen előnyei vannak a műkörömnek?

A Műkörömkellék kiegészítői és eszközei mindenképpen azt a célt szolgálják, hogy a műkörömépítés kapcsán minden rendben menjen. Az épített műköröm technikai előnyei között van, hogy az alapanyag felveszi a saját köröm alakját, így tényleg esztétikusan mutat.

Az épített technikával készült változatok pedig sokkal szebbek és hordhatóbbak, természetesebb hatást keltenek, mint egy sima körömlakk. Az említett technika például a ragasztott tipes műköröm, az épített porcelán, az épített zselés, valamint a saját, természetes köröm erősítése zselével vagy éppen porcelánnal. 

Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy bármelyiket választjuk, törés esetén a javítás nemcsak egyszerű, hanem igen gyors is. A köröm hosszabbítás kapcsán pedig fontos tudni, hogy a modern és minőségi alapanyagokkal nem tehetünk kárt a körmünkben. Fontos megjegyezni, hogy beteg köröm, valamint vírusos bőrfertőzés esetén tilos a műkörömépítés. 

A műkörmökkel, épített zselékkel kapcsolatos követelmények

A továbbiakban kitérünk arra, hogy milyen egy jó műköröm. A vendégek magas igényei kitérnek az egészségügyi és az esztétikai dolgokra egyaránt. Az első és legfontosabb, hogy a műköröm véletlenül se károsítsa a saját természetes körmöt. Emellett a legtöbben vágynak a természetes hatású épített változatokra, amik tényleg olyanok, mintha a saját körmünket festettük volna ki. 

A szakemberrel kapcsolatos elvárás, hogy a műkörmös szép és egyenletes felületet biztosítson, valamint lehetőleg olyan anyaggal dolgozzon, ami nem sárgul vagy színeződik el. Ami még talán kiemelendő, hogy egy jó műköröm szép és otthon is ápolható, mosható és nem karcolódik, nem kopik el a felülete még mosogatás esetén sem.

Melyik megoldás a legtartósabb?

Akik még csak most döntötték el, hogy műkörmöt szeretnének maguknak, azokban felmerülhet a kérdés, hogy vajon melyik megoldás a tartósabb. Ezzel kapcsolatban fontos megemlíteni, hogy mind a kettő alapanyagnak megvan a maga jó és rossz tulajdonságai. Legyen szó zseléről vagy éppen porcelánról, mind a két változatot más-más dolog miatt kedvelik. 

Amíg a porcelán szobahőmérsékleten szilárdul, addig a zseléhez UV-lámpára van szükség. Ami viszont nagy különbség, hogy a porcelán esetében a teljes keményedési folyamat 24 óra alatt zajlik le, és bár gyorsan köt, kicsit szagos, sokszor könnyen törik. Ezzel szemben a géllakk természetes hatású, rugalmas, tartós, ráadásul igen sokféle formában és színben kapható, így minden igényt kielégít.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!