3p

A fogfájás az egyik legkellemetlenebb tünet, amit az ember átélhet. Azon túl, hogy mindig a legrosszabbkor jelentkezik, még a tompán sajgó fog is jelentősen rontja a közérzetet. A fájdalom mindig egy segélykiáltás a fog részéről, hogy baj van.

Ám ez az érzés annyira megviseli az embert, hogy mire eljut a fogorvosi rendelőbe, már úgy van vele, hogy “nem bánom, ha kihúzzák, csak ne fájjon”. Egy lelkiismeretes fogorvos azonban körültekintően méri fel a helyzetet, és csak akkor húz ki fogat, ha az valóban menthetetlen. De milyen megoldás létezik még a fájós fog kezelésére?

Mikor elkerülhetetlen a foghúzás?

Maga a fájdalom nem ok a fog kihúzására, hiszen ez a legtöbb esetben a megfelelő kezelés hatására szinte azonnal megszűnik, és még évekig jól funkcionál a rágószerv. A XIII. kerületi Budapest Dental fogászat munkatársai mindig igyekeznek menteni a menthetőt, de ha a körülmények megkövetelik, akkor megteszik a szükséges lépéseket.

Ha a fogorvos úgy látja, hogy a fog szerkezete annyira megromlott, vagy a lehetséges kezelési mód nem lenne tartós, akkor elkerülhetetlen a foghúzás. Ilyenkor a legjobb minél hamarabb túlesni rajta, hiszen az állkapocs csontállományára is negatívan hat, illetve gócképződés esetén számos más területen okozhat megbetegedéseket.

Mikroszkópos gyökérkezelés - az utolsó esély

Amennyiben úgy látja a szakorvos, hogy nem a húzás az egyetlen megoldás, akkor kerülhet sor a mikroszkópos gyökérkezelésre. A mikroszkópos kezelés sokkal precízebb munkát tesz lehetővé, így több fogat lehet ezzel az eljárással megmenteni. Ezzel a metódussal a bonyolultabb anatómiájú fogak is sikeresebben kezelhetőek és a fertőtlenítés is komplexebb.

A nagyítók, illetve a művelet közben készített röntgenfelvételek segítik a fogorvost, hogy pontos képet kapjon a teljes gyökércsatorna hosszáról, a gyökerek kinézetéről és állapotáról, perforációkról.

Mikor ajánlott a mikroszkópos gyökérkezelés?

Ha korábban kapott már hagyományos gyökérkezelést, de a probléma újra és újra előjön. Mivel a mikroszkópos eljárás alaposabb és részletesebb, ezért a sikeressége is jobb. Mikroszkóppal olyan részletek is láthatóak, és kitisztíthatóak, amelyek hagyományos módszerekkel, szabad szemmel nem.

A mikroszkópos kezelést ráadásul nem általános fogorvos, hanem erre a területre specializálódott szakorvos végzi. Ha anatómiailag problémás a fog szerkezete, akkor mindenképpen mikroszkópos eljárással érdemes kezdeni a kezelést.

A panorámaröntgen nem elegendő a gyökérkezeléshez!

A gyökérkezelés előtt röntgenekre van szükség A panorámaröntgen mindössze kétdimenziós képet alkot, ami önmagában kevés információval szolgál a fogak valódi állapotáról. A fog körüli csontállomány, repedések, fontos részletek a modern  3D röntgenfelvételeken látszódnak megfelelően. A csontban levő gyulladás pontos kiterjedését is a 3D felvétel adja vissza megfelelően. A 3D képalkotás segít a hatékony kezelés megválasztásában és annak kivitelezésében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!