A listára kerülés önmagában azt jelenti, hogy a továbbiakban nem üzletelhetnek a CATL-el azon cégek, melyek kapcsolatban állnak a Pentagonnal. A fejlemény azonban a tapasztalatok szerint egyfajta előszobája a további, szigorúbb korlátozásoknak. A lista szereplője például a Huawei is, melyet az amerikai kormány 2018-ban kezdett el figyelni, 2020-ban nemzetbiztonsági veszélynek minősítette, és jelenleg is kemény szankciókat tart érvényben a céggel szemben. Ilyesmiről a CATL-el szemben egyelőre nincs szó, és a társaság a listázási fejleményre reagálva azt közölte, hogy nincs köze a kínai hadsereghez — írja a HVG.
A cég HVG-nek küldött válasza szerint “a CATL soha nem vett részt katonai vonatkozású üzletben vagy tevékenységben, így az Amerikai Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának minősítése tévedés. Az eset nem korlátozza a CATL-t abban, hogy az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumán kívüli szervezetekkel üzleti tevékenységet folytasson, és várhatóan nem lesz hatással a vállalat működésére"
„A CATL debreceni beruházására az eset nincs hatással, az építkezés és a modulgyártás a tervezett ütemben halad” — válaszolta a magyarországi egység a HVG kérdésére.