3p

Bár egy évtizeddel ezelőtt még az volt a megszokott, hogy munkavállalók többsége fizikai munkát végez, mára viszont mindez teljesen megváltozott. A legtöbbünk idegenkedve viszonyul hozzá, és inkább választja a szellemi aktivitást igénylő pozíciókat.

Ez leginkább annak tudható be, hogy csakis a hátulütőiket látjuk. Pedig, mint ahogy az az élet valamennyi területéről elmondható, az éremnek itt is két oldala van.

A fizikai munka előnyei

A fizikai munka egyik legfontosabb előnye, hogy kézzelfogható eredménnyel jár, ami sok munkavállaló számára rendkívül fontos. Ők ugyanis csak akkor érzik magukat igazán hasznosnak, ha a munkájuk eredményét fizikai valójában is látják.

Továbbá az is a pozitívumai közé sorolható, hogy nem igényel magas fokú végzettséget. Sőt, sokszor elég lehet az alapfokú képzettség is, például a betanított és a kisegítő munkák esetében. Akit érdekel a lehetőség, ide kattintson a gyöngyösi betanított fizikai munkákért.

Azt azonban nem állítjuk, hogy ne lenne érdemes továbbtanulni és szakmai képesítésre szert tenni. Magyarországon nagyon sok területen ugyanis hatalmas hiány mutatkozik a képzett fizikai munkaerőt illetően. A Gyöngyösállás oldalán is sok csábító munkalehetőség található.

Végül nem mehetünk el szó nélkül a fizikai munka által biztosított szabadságérzet mellett sem, ami azoknak a személyeknek kifejezetten előnyös lehet, akik nem tudják elképzelni, hogy 8-10 órákat üljenek egy irodában, szívesebben dolgoznak inkább a szabadban.

Előrelépési lehetőségek

Vegyünk például egy szerszám-előkészítő pozíciót! Lehetséges, hogy ebben a munkakörben kezdjük meg a tevékenységünket egy gyárban, de ha jól végezzük a munkánkat, akkor idővel kinevezhetnek minket a gyártósor irányítójává is, vagy még az is előfordulhat, hogy a gyár egy másik részére is átkerülünk.

Külföldi karrierlehetőség

A fizikai munkakörök nem csak Magyarországon, hanem gyakorlatilag az egész világ egész területén hiányszakmának számítanak. Tehát, ha megvan a megfelelő képesítésünk, és alapfokon is beszélünk valamilyen idegen nyelvet, akkor bátran gondolkodhatunk külföldi munkavégzésben is.

Mennyi az annyi?

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint a három műszakos, azaz éjszakai munkavégzést is elváró beosztásokban már havi nettó 300 ezer forint fölé lehet menni a műszakpótléknak köszönhetően, ami már magasabb, mint Magyarországon nettó kereset medián értéke.

Nem szabad csakis a sztereotípiákra alapozni

Ha legközelebb meghalljuk, hogy „a fizikai munka káros az egészségre”, “nem fizetik meg”, “nyáron éjjel-nappal dolgoznak, télen pedig munkanélkülivé válnak”, vagy az egyéb sztereotípiákat, akkor gondoljunk a fentebb említett előnyökre, és a különböző tényezőket együtt mérlegre téve próbáljunk meg döntést hozni azzal kapcsolatban, hogy elvállalunk-e egy fizikai munkakört vagy sem.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!