3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ők biztosítják a megfelelő iskolai internetes sávszélességet.

3,412 milliárd forint - ekkora adóssága volt tavaly év végén a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökségnek (KIFÜ), amivel a leginkább eladósodott állami intézménynek számított. Sok olvasónk bizonyára soha nem is hallott erről - az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) irámyítása alatt álló - szervezetről.

Sokba kerül a hálózat fejlesztése
Sokba kerül a hálózat fejlesztése

A honlapjuk szerint tevékenységük két nagy területre bontható:

  • uniós és hazai forrásból megvalósuló informatikai projektek vezetési, minőségbiztosítási feladatainak ellátása, a projektek előkészítésétől a megvalósításán keresztül azok lezárásáig,
  • informatikai infrastruktúra fejlesztése és üzemeltetése, valamint arra épülő szolgáltatások nyújtása a hazai közoktatási, felsőoktatási, kutatási intézmények, közgyűjtemények számára.

Talán többet mond a munkájukról néhány konkrét projekt bemutatása. A KIFÜ menedzseli például a Szupergyors Internet Programot, amelynek célja, hogy 2020-ra minden háztartás számára elérhető legyen a legalább 30 Mbps sebességű interneteléréshez való hozzáférés lehetősége, és hogy a háztartások legalább 50 százalékában 100 Mbps -os internet-hozzáférés álljon rendelkezésre. A Diákháló Program segítségével pedig valamennyi köznevelési intézményben biztosítják a megfelelő internetes sávszélességet.

A 2018. évi elemi költségvetésüket 7,2 milliárd forint kiadással tervezték, amivel szemben 474 millió forint bevétel állt a szolgáltatások után fizetett ellenértékként. Ezt fejelte meg a "központi irányító szerv" 6,7 milliárdos támogatása.

A Magyar Államkincstár által közölt friss adósságlistából nem derül ki, hogy miért keletkezett ekkora adóssága a KIFÜ-nek, de az arányok alapján vagy az internetes szolgáltatások, dologi kiadások, beruházások utáni kiadások szállhattak el, vagy a központi irányító szerv, vagyis az ITM maradhatott el tavaly a támogatás nyújtásával.

Mindez azt jelenti, hogy az "örökös bajnok" egészségügyi intézmények leszorultak az első helyről az adósságlistán. A dobogó második és harmadik fokára azért odaértek: a Péterfy kórház 1,77 milliárdos adóssággal zárt, a Honvédkórház 1,4 milliárd forinttal. Úgy, hogy az egészségügyi intézményekben az év végén 55 milliárdos adósságkonszolidációt hajtott végre a kormány. Utóbbi intézménynek novemberben még közel 3,2 milliárd forint, a Péterfynek 3,44 milliárd volt az adóssága.

Az egészségügyi ágazatnak összességében 15,1 milliárd forint volt az adóssága év végén, míg a teljes államháztartási körben 28,4 milliárd. Ez 44,3 milliárddal alacsonyabb egyébként, mint egy hónappal korábban volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!