3p

Ezt a telet is komoly rezsiszámlákkal vészelte túl? Ráadásul még nem is a legkomfortosabb melegben? Ezért úgy döntött, hogy a következő fűtési szezonra már megkeresi a legkorszerűbb megoldást?

Ha olyan opciót választana, amivel nemcsak télen, hanem nyáron is kellemes klímát tud teremteni otthonában, akkor a MEKOM HEAT-PUMP lakás hőszivattyúi kiváló alternatívát jelentenek. Ezek olyan monoblokkos berendezések, amelyekkel fenntartható módon tudunk hűteni, fűteni és használati melegvizet elállítani. Nézzük meg, hogyan!

Hogyan működik a hőszivattyú, és miért jó választás?

A hőszivattyúk környezetbarát, fenntartható berendezések, mert a környezeti energiát használják fel üzemelés közben, és közben nem bocsátanak ki káros égéstermékeket. Ennek megfelelően megkülönböztetünk víz-víz, levegő-víz és talaj-víz modelleket. Sokszor hasonlítják egy hűtőszekrényhez a működésüket, de amellett, hogy hűtenek, fűtenek is, és melegvizet is tudunk velük előállítani.

Bár a kezdeti beruházás költségesebb, de teljes mértékben megtérül az alacsony energiafelhasználásnak és a karbantartási feladatoknak köszönhetően. A rezsiszámlákon egyértelműen látni fogjuk, hogy használatukkal rövid időn belül csökkennek majd a hűtési és a fűtési kiadások. Az is mellettük szól, hogy egyetlen készülék egész évben biztosítja a komfortot. Nem kell külön kazán, klíma vagy bojler ahhoz, hogy kellemes meleg vagy épp hűvös legyen az otthonunkban. Sőt, még csendesen is működnek, így a kertben sem fognak senkit zavarni.

Mi szól a monoblokkos hőszivattyúk mellett?

Ha kis helyigényű, könnyen telepíthető hőszivattyút keresünk, akkor a monoblokkos verzió jó választásnak bizonyul. Ennél a modellnél egy kültéri egységben található minden alkatrész, így sokkal könnyebb megtalálni számára a legideálisabb helyet. Hazánkban a levegő-víz hőszivattyúk a legelterjedtebbek. 

A MEKOM HEAT-PUMP monoblokkos lakás hőszivattyúi is ezen az elven működnek: 9, 16 és 24 kW-os teljesítménnyel is elérhetők, így egy 80 nm-es lakáshoz éppúgy megtaláljuk náluk az ideális készüléket, mint egy 150 nm-eshez.

Mire kell figyelni telepítésnél?

Bár a monoblokkos hőszivattyúk telepítése jóval egyszerűbb, mint a split berendezéseké, mégis érdemes ezt a feladatot inkább szakemberekre bízni. Ugyanis ügyelni kell többek között arra, hogy a gépház közelében legyen a készülék. Ha nagyon messzire kell elvezetni a csöveket, félő, hogy hidegben a csővezetéken áthaladó víz megfagy, ezért a javasolt a szigetelés. Azt is szem előtt kell tartani, hogy a szomszédos épülettől legalább 3 méter távolságra kell elhelyezni a berendezést.

Ha ezeket figyelembe vesszük, garantáltan hatékonyan fog működni bármely hőszivattyú, mi pedig a kellemes hőmérséklet mellett még alacsonyabb kiadásokkal is számolhatunk.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!