A szálloda dízájnjának középpontjában a kertmotívum áll, a koncepció egységét a stilizált levélminta adja. Ami a folytonosságot biztosítva megjelenik a szőnyegeken, a vendégszobák kávéasztalain, a tükrökön és a belső kertekben is.
A tervező, Carmen Tanase Budapest utcáin tett sétái során merített ihletet. Eldugott parkokba és kis termekbe botolva döntött úgy, hogy a belső növényekkel teli udvarok okozta meglepetést újrateremti a hotel földszintjén. Így a vendégek két belső kertet is élvezhetnek. Az egyik a burjánzó növényekkel teli Titkos Kert, amely az étteremből nyílik. A rendezvénytermek pedig a másikra, a Geotermikus Kertre nyílnak, ahol a természetes kőburkolat között apró növények bújnak elő. A növények megegyeznek a közeli Oktogonon találhatókkal, ezeket a tervező a sétája közben fedezte fel. A két kis oázis mellett a lobby természetes anyagait az oszlopokra telepített függőleges kertek gazdagítják.
A Hilton Garden Inn Budapest City Centre három modern rendezvényteremmel rendelkezik, melyek közül a legnagyobb 100 fő befogadására képes. A természetes fénnyel megvilágított helységek ínycsiklandó, helyben készült cateringet kínálnak, egyedi stílusú belső kertjük pedig felüdülést nyújt a rendezvények kávészüneteiben. A hotel különleges külső helyszínei közül a tetőterasz alkalmas arra, hogy a vendégek a város látképében gyönyörködhessenek.
Hetven százalékos foglaltsági aránnyal már elégedettek lennénk – közölte Alexandra Murray, a Hilton’s Focused Service Operations (EMEA) alelnöke. Aki azonban azt nem árulta el, hogy mennyibe került a szállodafejlesztés.