2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Duna Aszfalt mellett a kisebbségi tulajdonos Veszprém Építők SE is kölcsönadott a klubnak egy nagyobb összeget.

Nagy összeget pumpáltak a tulajdonosok a Telekom Veszprém kézilabda-csapatba 2019 során, olvasható ki a klub mögött álló cég éves beszámolójából.

fotó: MTI
fotó: MTI

A Veszprém Handball Team Zrt. december elején tette közzé a dokumentumot, mely egyébként irányváltást jelez a beszámolók ügyében. Eddig ugyanis az év elejétől az év végéig terjedő időszak számait közölték, a legutóbbi feltöltés viszont már csak fél évre, a 2019. január 1-től 2019. június 30-ig terjedő időszakra vonatkozik. Emiatt aztán most nem is lehetséges érdemben összevetni az adatokat a megelőző beszámolóval, vagyis reális képet pusztán a beszámolók alapján nem kaphatunk a Veszprém Handball Team Zrt. céges ügyeinek alakulásáról.

A féléves beszámoló kiegészítő mellékletéből ugyanakkor kiderül, hogy a tavaly október 31-i közgyűlésen eldöntötték: a mínusz 390 milliós saját tőke rendezése érdekében a csapat mögött álló társaságot nagy összeggel kisegíti a 94 százalékos tulajdonos Duna Aszfalt Kft., és anyagi segítségükre siet a kisebbségi tulaj Veszprémi Építők SE is.

Szíjj László építőipari óriása 573 millió forint kölcsönt adott a Veszprém Handball Team Zrt.-nek, 20 millió forintnyi kamattal, a Veszprémi Építők pedig 10 milliót, 11 milliónyi kamattal.

Már 2018-ban is volt egy nagyobb pótbefizetés: akkor 616 milliót kellett betolnia a Duna Aszfaltnak a veszprémi kézicsapatba.

A céges beszámoló szerint egyébként a Veszprém Handball Team Zrt. alkalmazottainak száma 64-ről 92-re nőtt a tavalyi év első felében, miközben a bérköltség 2,1 milliárdről 1,2-re csökkent - csak hát utóbbival most nem lehet igazán mit kezdeni, mert az első szám még egy teljes évre szól, a második meg csak hat hónapra. Átlagbért azért lehet számolni: ez 2018-ban havi bruttó 2 millió 734 ezer forint volt, 2019. első felében pedig bruttó 2 millió 173 ezer.

Ugyanezen okból nem lehet érdemben összevetni az adózott eredmény számait, de azért legyen meg: a cég a 2018-as, egész éves 479 milliós veszteségét 2019. első félévében 221 milliós nyereségre fordította. A nettó árbevétel pedig tavalyelőtt egész évben 2,5 milliárd volt, míg a tavalyi év első hat hónapjában 2 milliárd.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!