Már vége van azoknak az időknek, amikor otthon, a garázsban vették fel a podcast adásokat, és az újdonság erejével így is hatottak. A hallgatók megkövetelik a minőségi hangfelvételt, különben nem hallgatják meg az adást, egyszerűen továbblépnek a hallgatási listán. A jó hangminőség garantált, ha a Brocasterz podcast ügynökség stúdiójában történik a felvétel.
A műfaj kedvelői általában magasan képzett emberek, és magasabb jövedelemszinttel rendelkeznek. A műsorodnak pedig alkalmazkodni kell a hallgatók intelligenciájához, életszínvonalához, igényeihez.
Mivel tudod biztosítani a minőséget?
Alapvetően három tényezőre kell odafigyelned: ezek a tartalom, a hangminőség és a következetesség. A tartalom legyen értékes és releváns a podcasted hallgatóinak. Legyen érdekes, lebilincselő a számukra, ugyanakkor egyediségével hívja fel magára a figyelmet. Ne gyárts tucatárut, mert ez a közönség nem fogja meghallgatni.
Hogy lesz a tartalom kiváló?
Válassz olyan témát, ami téged is érdekel, ugyanis az ilyen téma iránti szenvedélyed hitelessé teszi a műsort, hiszen az elhivatottságod a beszélgetésen is átjön. Ügyelj a tématartásra. Bár időnként eltérhetsz a fősodortól, ne kerülj túlságosan messze. A hallgatók szívesen hallanak érdekes történeteket, ezért ossz meg sok történetet.
Olyan vendégeket hívj a műsorba, akik releváns szakértői az adott témának, és arról érdekesen tudnak beszélni. A tartalom ösztönözze a hallgatókat arra, hogy folytassák a beszélgetést a podcast közösségén belül.
Ha módosítani akarsz a műsoron, kérd ki a hallgatók véleményét. Nézd meg, mit preferálnak, mit nem. Tudd meg tőlük, hogy ők mit adnának még a műsorhoz, hogy élvezetesebb legyen a számukra.
Mi szükséges a jó hangminőséghez?
Először is szükség van profi podcast mikrofonokra, és hozzá tartozó hangkártyákra, amelyek kompatibilisek a laptopoddal. Egy olyan hangrögzítő szoftver is fog kelleni, amivel jó hangminőséget lehet felvenni, és nem lesz sem visszhangos, sem háttérzajos a felvétel. Használj szép zenei átvezetéseket, szignálokat, élvezhető narrációt!
Fontos az utómunka is, hiszen az unalmasabb részeket érdemes kivágni. A felvételt célszerű podcast stúdióban készíteni, a vágást pedig szakemberekre bízni a tökéletes eredmény érdekében.
A következetességgel is értéket adsz
Az egyes adásokkal jelentkezz legalább kétheti vagy havi rendszerességgel, hiszen így fogsz tudni hűséges hallgatói bázist kiépíteni. Az adások megjelenése között is kommunikálj a közönségeddel, például arról, hogy mikor számíthatnak a következő epizódra.
Ha tehát azt szeretnéd, hogy a hallgatóid elköteleződjenek a műsorod iránt, rászánják az idejüket, akkor tökéletes minőségű munkát készíts.