3p

A dohányzás világviszonylatban az egyik vezető függőség az alkohol és a drog mellett. Nem véletlen, hiszen a nikotin olyan reakciókat vált ki a szervezetben, hogy az hosszú távon függőséget eredményez és nehézzé teszi a leszokást. De miért is szokunk rá egyáltalán?

Észrevétlenül történik

A legtöbb ember szinte észrevétlenül szokik rá a dohányzásra anélkül, hogy tisztában lenne azzal, hogy milyen káros szenvedélyt vesz a nyakába. Hiszen szinte a többségnek fel sem tűnik, hogy először a barátokkal elszív egy szálat, aztán egy következő indokból kifolyólag egy másikat, majd így tovább. Egy idő után pedig már nem elég egy szál, hanem igényli a szervezet az egyre több nikotint, így kialakul a függőség, melyet igazán nehéz legyőzni.

Persze itt a kérdés, hogy a nikotin vajon miért képest ennyire uralni a szervezetünket? Ez az érdekes és káros vegyület szinte azonnal eljut a központi idegrendszerbe, ahol arra stimulálóan hat. Ennek köszönhetően pedig javul az ember koncentrációs képessége, emlékezete, valamint sokkal élénkebbnek érzi magát.

A legtöbben az első szálat a reggeli kávé mellé szívják el, melyeknek együttes hatására könnyebben indul a reggel és sokkal összeszedettebben megy minden. Mert semmi sem tart örökké, így átlagosan két óra múlva a nikotin kiürül a szervezetből, tehát azt követően újabb adagot követel a központi idegrendszer. Ehhez pedig nem máshogy juthat hozzá, mint cigaretta által, amit a mai szabályozások értelmében kizárólag Nemzeti Dohányboltban lehet kapni. 

A leszokás rögös útja

Mint minden más esetben, itt is sokkal könnyebb kialakítani a rossz szokást, mint megválni tőle. A dohányzásról való leszokás nem mindenkinek megy gördülékenyen. Vannak olyanok, akik egyik napról a másikra le tudják tenni a cigit, míg mások kőkeményen megküzdenek az eredményért. Az egyik legnehezebb dolog, hogy el kell bánni a leszokás tipikus tüneteivel, melyek többek között: szorongás, frusztráció, düh, koncentrációs zavar, étvágyfokozódás, testsúlygyarapodás, nyugtalanság. 

Mint minden problémára, erre is van megoldás, ami a legtöbb esetben a hevítőrudakban keresendő. Félreértés ne essék, a hevítőrudakra való áttérés nem jelenti automatikusan a leszokást, hiszen vannak a nikotintartalmú és a nikotinmentes változatok is. A nikotintartalmúak ettől függetlenül kevésbé károsak, mert nem lélegezzük be az égésből származó füstöt és egyéb káros anyagot. 


A nikotinmentes hevítőrudak ellenben a leszokást hivatottak segíteni, vagy pedig ha ez megtörtént, de hiányzik az élmény és a mozdulat, akkor pedig remek alternatívát képeznek. 

Nem tudod eldönteni, hogy mi lenne a számodra a megfelelő? Nézz utána a Finom Füst oldalán, hogy mikor mi a legjobb megoldás, és ne habozz kipróbálni!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!