Az egyedülállókra ilyenkor még nagyobb felelősség terhelődik, de azokra a párokra is, ahol az egyik fél kivonja magát a feladatok alól. Ez sajnos elsősorban a férfiakat jellemzi - írja a Családi hírek.
Ennek persze jellemzően nem a nemtörődömség az oka, hanem az, hogy a munkaerőpiac még mindig nagyban épít a férfiak nyolc órás foglalkoztatására. Ezzel szemben a nők könnyebben, gyorsabban találnak részmunkaidős állást.
De mivel lehetne könnyebbé tenni a szülők számára ezt az időszakot?
Első lépésben mindenképpen fontos tudatosítani a kialakult helyzetet és őszintén beszélni róla, hogyan lehetne visszaálítani a feladatok elosztásának egyensúlyát a családon belül.
Bár sokak számára látszatmegoldást nyújthat, hogy a home office-ban dolgozó szülő egyúttal a gyerekre is felügyel, egy kisgyerekkel a környezetünkben képtelenség ugyanolyan koncentráltan, hatékonyan dolgozni.
A megoldás nem egyszerű, hiszen rengeteg szülőt terhel bűntudat, amiért - saját megítélése szerint - nem foglalkozik eleget a gyermekével, ez pedig akár alvásproblémákhoz, depresszióhoz is vezethet.
A legtöbb, amit tehetünk, ha élünk a közösségi hálónk adta lehetőségekkel: szerencsére sok családhoz tartoznak nagyszülők, akik örömmel veszik át időnként a gyerekeket, de a legközelebbi barátok, szomszédok is nagy segítséget jelenthetnek.
Ha pedig már úgysem tudunk változtatni a helyzeten, a legrosszabb, ha bosszankodunk rajta: próbáljunk módosítani a hozzáállásunkon, és a gyerekekkel töltött perceket ajándéknak tekinteni - még ha olykor idegesítőek is.
Köszönjük a Családi világ, a Magyar városok, az Ingatlanpress, a 8300.hu, a 3600.hu, az Egészség hírek, az Egészség tippek és az Egészség 7 segítségét a cikk megírásában!