Ha azonban már szinte az összeset kipróbáltad, de egyik sem hozott látványos eredményt, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne szakértő kezekre bíznod magad, és egy professzionális kezelést kipróbálnod.
Mik azok a pigmentfoltok, és hogyan alakulnak ki?
A bőr pigmentációjáért a melanin nevű anyag felelős, melyet a melanocita nevű sejtek állítanak elő. A melanin – bizonyos mértékig – védi a bőrt a napból eredő káros UV-sugarak ellen, ez az oka annak, hogy a sötétebb bőrűek kevésbé hajlamosak a leégésre. Hisz minél sötétebb valakinek a bőre, annál több melanin található benne.
A gond akkor van, ha a melanocita működésében zavar áll be, és az optimálisnál több melanint kezdenek el termelni. Ilyenkor ezek az extra pigmentek kis “buborékokba” összeállva megjelennek a bőr felszínén, ezáltal kialakulnak a pigmentfoltok.
Ahogy a megjelenésük, úgy az eltávolításuk is egy lassabb folyamat, tehát türelmesnek kell lenni, viszont a házi módszerek alkalmazása mellett érdemes igénybe venni a Helia-D Kozmetikai Szalon professzionális arckezelései közül a következőket.
Villanófényes arckezelés
A villanófényt, vagyis az IPL-t már régóta alkalmazzák különféle szépészeti eljárások során, de leginkább a szőrtelenítés során használatos. Ezen a területen nagyon hatásos és látványos eredményeket lehet elérni akár a kisebb teljesítményű, otthoni gépekkel is.
Azt viszont sokan nem tudják, hogy a villanófény emellett többféle bőrprobléma kezelésére is alkalmas. Javítja például a rosaceás, gyulladt, pattanásos bőr állapotát, illetve a pigmentfoltok halványítására is használható.
Persze ehhez ne az otthoni, szőrtelenítésre való készülékeddel próbálkozz, hanem keress fel egy kozmetikai szalont!
Villanófényes és rádiófrekvenciás kezelés - a kombinált módszer
A pigmentfoltok leginkább az érettebb bőrre jellemzőek, így a halványításuk mellett a fiatalítás iránti igény is felmerülhet. E célra pedig tökéletesen alkalmas az IPL + RF kombinált kezelés, ahol a villanófény és a rádiófrekvencia előnyös hatásai egyesülnek.
Így a pigmentfoltok halványítása mellett sor kerül a faceliftingre is, melynek köszönhetően a bőr egységesebb, fiatalosabb, feszesebb lesz.
Mikrodermabráziós kezelés
A hámlasztás az otthoni bőrápolás egyik fontos része, de a fizikai és kémiai hámlasztóknak is megvannak a maguk korlátai. A mikrodermabráziós kezelés során a kozmetikus egy gyémántszemcséket tartalmazó csiszolófejjel eltávolítja a bőr elhalt hámrétegeit, ám ez az eljárás sokkal alaposabb, mint az otthoni hámlasztás.
A kezelésnek köszönhetően a felső, elszarusodott bőrréteg leválik, így a módszer alkalmas a pigmentfoltok csökkentésére, valamint a ráncok simítására is, ezáltal a bőr visszakapja természetes üdeségét.