Ezzel egybecseng, hogy egy korábbi bizottsági tanulmány szerint az 5G hálózatok 2,3 millió munkahely létrejöttéhez járulhatnak hozzá 2025-ig.
A MOL-t is magában tömörítő Gyáriparosok Európai Kerekasztalának (ERT) felmérése szerint a válaszadók kevesebb mint fele tartja Európa digitális infrastruktúráját vonzónak üzleti szempontból, míg a közlekedési infrastruktúra magasabb értékelést kapott más kereskedelmi régiókkal összevetve.
Az ERT évente kétszer méri fel tagjai álláspontját az európai gazdaságról. Idén a klímaváltozás kezelése és a globális kereskedelmi szabályozások arányos betartatása is a lista elején szerepeltek.
A mostani eredmények megerősítik azokat az Uniós célokat és vállalásokat, amelyek mellett az ERT tagjai, így többek között a MOL is, elkötelezték magukat „Európa helyének megerősítése a világban” c. állásfoglalásukban.
Az Unió tagállami vezetői következő ülésükön dönthetnek az Európai Bizottság összetételéről és a következő évek EU-s céljairól. A mostani felmérés eredményei így gyors bepillantást engedhetnek abba, hogy Európa vezető munkaadói hogyan vélekednek a közösség előtt álló legkomolyabb kihívásokról.
Az ERT tagjai állásfoglalásukban elkötelezték magukat amellett, hogy még többet fektessenek be Európában, ha a szabályozói és pénzügyi környezetet az ipari versenyképességet támogató intézkedésekkel erősítik.
ERT Ipari Bizalmi Index
A felmérés szerint az általános üzleti várakozások javultak az előző év második felének esését követően. A megkérdezett üzleti vezetők enyhe növekedést várnak mind az eladások, mind a befektetések területén, hozzátéve, hogy mindkettő nagyobb mértékben bővül Európán kívül, mint a kontinensen.
Összesen 52, Európa vezető ipari cégeinél vezérigazgatói vagy elnöki tisztet betöltő részvevője volt a felmérésnek.
A felmérést az Európai Gazdaságkutató Központ (ZEW) végezte el.