2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Folytatódott a koncentráció a gazdasági versenyszférában, az idei első félév végén ugyanis csaknem 12 ezerrel kevesebb vállalkozást tartottak számon, mint tavaly decemberben - írta keddi számában a Világgazdaság.

A Nemzeti Cégtár adatai szerint a piaci szereplők száma 546,3 ezerről 534,4 ezerre esett vissza, pedig a vizsgált időszakban a 18 346 cégalapítással csak 9119 megszűnés állt szemben. Tavaly az év egészében 28,9 ezer, tavalyelőtt 29 ezer vállalkozás állt a startvonal mögé, míg a rolót 30,2 ezren húzták le az elmúlt évben a 2019-es 35,1 ezer után.

A mérséklődés mögött elsősorban az egyéni vállalkozói tevékenység tömeges szüneteltetése áll, ami egyértelműen a koronavírus okozta válság számlájára írható. A pandémiát leginkább a szolgáltatások sínylették meg, a termelő-gyártó ipar viszont relatíve hamar magára talált, amit ágazati bontásban vizsgálva a Nemzeti Cégtár cégalapítási adatai is igazolnak.

Az utóbbi tekintetében az első félévben az építőipar zárt az élen 4110 új vállalkozással. A képzeletbeli dobogó második fokán a gépjárműjavítást is magában foglaló kereskedelem áll 3650 cégalapítással, megelőzve a 2129 induló vállalkozást felvonultató szakmai, tudományos és műszaki tevékenység területét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!