Nagyjából másfél hónappal a koronavírus-járvány hazai megjelenése után a lehúzta a rolót Vajna Tímea fánkos üzlete, a Mr.Funk. Erről a közösségi oldalain tájékoztatta a rajongókat a celeb. Mint írta, nem tudják tovább életben tartani az üzletet. Gyerekbútorokat, lekvárokat, egyéb élelmiszereket és tisztálkodási szereket, valamint 300 darab fánkot a Heim Pál Gyermekkórháznak ajánlottak fel.
A számok alapján azonban a koronavírus-járvány az utolsó csepp lehetett a pohárban, hiszen a gazdálkodási adatok alapján nem lehet azt mondani, hogy a fánkozó megtalálta volna a helyét a piacon. A Mr.Funk Kft. 2016-os megalapítása óta veszteségesen működött, és ezen az sem tudott segíteni, hogy 2018-ban Vajna Tímea és üzlettársa, Gomez Norbert felvásárolta a legnépszerűbb budapesti fánkozót, a Donut Library-t és három egységből álló hálózatát.
A fánkozót üzemeltető céget a 2020. áprilisban eldöntött bezárás ellenére sem szüntette meg Andy Vajna özvegye. A cég 2020. szeptemberéig maradt a Beauty Enterprises Hungary Rendezvényszervező Kft. többségi tulajdonában (kisebbségi, 8,27 százaléknyi tulajdonrésze volt Gomez Norbertnek). Mivel azonban Vajna Tímea szépségversenyekre kitalált cége időközben megszűnt, pontosabban beolvadt az AV Investments Kft.-be, papíron tulajdonosváltáson ment át a fánkozós cég.
Ám amiatt, hogy a fánkozó megszűnt és nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, Vajna Tímea - pontosabban a tulajdonában lévő AV Investments - tavaly nyáron kiszállt a cégből, tulajdonrészét pedig a kisebbségi tulajdonosnak, Gomez Norbertnek adta el.
Gomez a tulajdonszerzéssel párhuzamosan teljesen új profilt adott a cégnek. Erről a cég új neve is egyértelműen árulkodik, hiszen Mr.Funk Vendéglátó Kft.-ről Mr.Funk Építő és Szolgáltató Kft.-re változtatta azt. A Régiposta utcai székhelyről a VIII. kerületi Jázmin utcába költöztette a céget és a profilváltás jegyében új tevékenységi köröket is bejegyeztetett az új tulajdonos.
A társaság cégkivonata alapján a főtevékenység kenyér-, pékáru-, édesség-kiskereskedelem helyett lakó- és nem lakóépület építése lett. A korábbi tevékenységi körök megtartása mellett több, építőiparral kapcsolatosat is felvett, így például
- az építési terület előkészítését,
- vízi létesítmény építését,
- a folyadék szállítására szolgáló közmű építését,
- a híd, alagút építését
- és az elektromos, híradás-technikai célú közmű építését is.
Mindössze pár hét telt el azután, hogy Vajna Tímea AV Investments Kft.-je eladta a Mr.Funkban lévő többségi tulajdonrészét, alapított egy teljesen új társaságot. Szintén az AV Investments Kft. közbeiktatásával. Az értékesítés július elsején történt, július 26-án pedig 3 millió forintos törzstőkével megalapította a Sola Art Kft.-t, amit a cégbíróság augusztus 12-én jegyzett be.
A cég főtevékenysége vagyonkezelés, de mellette
- reklámügynöki tevékenységgel,
- PR, kommunikációval,
- és médiareklámmal is foglalkozhat a cégkivonat szerint.
A cég ügyvezetője az a Kovács Andrea Mária lett, aki Vajna Tímea más érdekeltségeinek is operatív irányításáért felelős. Ügyvezetője a BUNO Kft.-nek, az AV Investments Kft.-nek és a Goal Film Kft.-nek is.