Két jelentős magyar vállalat is vezetőt váltott, mindkettejüket Bártfai-Mager Andrea, nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter nevezte ki/mutatta be.
A Paksi Atomerőmű Zrt. új vezérigazgatója az 53 éves Pekárik Géza lett, miután Hamvas István korábbi cégvezető nyugdíjba vonult. Az új vezért Bártfai-Máger szerdán mutatta be munkavállalói fórumon, Pakson.
Pekárik Géza a munkavállalói fórumon hangsúlyozta: az atomerőmű a biztonságot szem előtt tartó, hosszú távon eredményes és versenyképes gazdálkodás mellett megbízható, olcsó és környezettudatos villamosenergia-termelést tekinti legfontosabb feladatának. Úgy fogalmazott: "jövőképünk nem csupán az engedélyezett 20 éves üzemidő-hosszabbításra vonatkozik, hanem unokáink és az ő unokáik életére is, amihez szintén nélkülözhetetlen lesz az olcsó áram és a tiszta levegő".
Az atomerőmű erőgépész üzemmérnök, reaktortechnikai szakmérnök végzettségű, az új vezérigazgató 1987 óta dolgozik a paksi atomerőműben.
Az erőmű közleményében azt írta: az elmúlt három évtizedben széleskörű nukleáris tapasztalatra tett szert, a létesítmény valamennyi műszaki területén dolgozott, többféle beosztásban. 2005-től az atomerőmű műszaki igazgatója, 2017-től műszaki vezérigazgató-helyettese volt, munkájáért 2011-ben megkapta a Magyar Ezüst Érdemkeresztet.
A nyugdíjba vonuló korábbi vezérigazgató 66 éves, Hamvas István okleveles fizikus, több mint 40 éve dolgozik az atomerőműben, amelynek 2010-től volt a vezérigazgatója. Munkáját több más kitüntetés mellett Köztársasági Arany Érdemkereszttel ismerték el.
A Magyar Posta Zrt. élén is csere történt, itt Bártfai-Mager Schamschula Györgyöt nevezte ki vezérigazgatónak, Illés Zoltán, korábbi elnök-vezérigazgató közös megegyezéssel távozik a cégtől.
Schamschula György több mint 20 éves hazai és nemzetközi vállalati pénzügyi-, hitelintézeti és vállalatmenedzsment tapasztalatokkal rendelkezik.
Pályafutását brókerként kezdte, majd 2005-től 2012-ig az Egyesült Államokban, Kaliforniában dolgozott pénzügyi menedzsment területen, 2005 és 2007 között a Landmark Group pénzügyi vezetője volt, majd 2008-tól 2012-ig a Deloitte nemzetközi tanácsadó cégnél látott el pénzügyi projektmenedzsment feladatokat.
Az EXIM Bankban 2012-től 2017-ig irányította a tőkefinanszírozási program kialakítását, valamint különböző nemzetközi alapok szakmai felügyeletét látta el.
A Magyar Posta Zrt. élére történő kinevezéségig a Takarék Lízing vezérigazgatója volt 2017 szeptemberétől.
A távozó Illés Zoltán 2016 augusztusától vezette két éven át a Magyar Postát, irányítása alatt stabilizálódott a cég működése, megindult a levélküldemények kézbesítésének modernizációja és új alapokra helyezték a vállalat csomaglogisztikai tevékenységét.
Illés Zoltán kiemelten fontosnak tartotta a digitális termékkör fejlesztését, különös tekintettel a levelek digitális kézbesítését lehetővé tévő ePostaboxra.