3p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Vörös József 2015-ben alapított cégével szemben kényszertörlési eljárást indított a cégbíróság.

Jelenleg minden jel arra utal, hogy alig 4 évet élt meg a Mészáros Lőrinchez közel álló ügyvéd, Vörös József cége, a VRS Gold Kft. Az egyéb szakmai, tudományos, műszaki tevékenységgel foglalkozó társasággal szemben a cégbíróság elindította a kényszertörlési eljárást.

A cégkivonatba május 30-án jegyezték be a kényszertörlési eljárást, melyet közel két hónappal korábban, április 5-én indított el a Fővárosi Törvényszék Cégbírósága, az eljárás néhány héttel később, április 24-én jogerőre is emelkedett.

A cégközlönyben megjelent végzés szerint a VRS Gold Kft. ellen hivatalból indult törvényességi felügyeleti eljárás, mely ezzel a döntéssel zárult le. A szabályok szerint törvényességi eljárás akkor indulhat egy cég ellen, ha a nyilvántartásokba bejegyzett adatok valamilyen ok miatt törvénysértők, vagy ha a szervezet nem tartja be a rá vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket.

dr. Vörös József (balra) és Takács Mihály a Puskás Akadémia igazgatója (Fotó: pfla.hu)
dr. Vörös József (balra) és Takács Mihály a Puskás Akadémia igazgatója (Fotó: pfla.hu)

Kényszertörlési eljárás alapvetően két esetben indulhat egy cég ellen a jogado.hu szerint. Amennyiben valamilyen cégjogi kötelezettségének a társaság nem tesz eleget, és a törvényes működést a cégbíróság felügyeleti eljárás keretében sem tudja kikényszeríteni (egyes esetekben megelőző felügyeleti intézkedés nélkül), akkor a cégbíróság a céget megszűntnek nyilvánítja és elrendeli a kényszertörlési eljárást.

Az ügyek másik jól elkülöníthető csoportja, amikor a kényszertörlési eljárás megindítására az adószám NAV általi törlése miatt kerül sor. Az adószám törlését követőn a NAV megkeresi a cégbíróságot, a cégbíróság pedig hivatalból elrendeli a kényszertörlést. Az adószám törlésének számos oka lehet, a leggyakoribb az, hogy erre a mérleg és beszámoló letétbehelyezési kötelezettség teljesítésének elmaradása miatt kerül sor.

A VRS Gold elleni eljáráshoz feltételezhetően a szabályok be nem tartása vezethetett. A 2017-es beszámolót ugyanis - amit 2018. május 31-ig kellett volna feltölteni - jókora késéssel tették közzé, egészen pontosan 2019. május 30-án vált elérhetővé az Igazságügyi Minisztérium honlapján a 2018-as dokumentummal együtt. Ezekből tisztán látszik, hogy érdemi tevékenységet nem végzett a Kft. Sem tavaly, sem tavalyelőtt. Árbevétele és egyéb bevétele sem volt a cégnek, valamivel több mint 60 ezer forintos anyagjellegű ráfordítást elszámoltak, illetve 2018-ben keletkezett egy 200 ezer forintos egyéb ráfordítás.

Mivel sem pénzügyi eredménye, sem adófizetési kötelezettsége nem volt a cégnek, végül 263 ezer forintos vesztéseget mutattak ki.

Ami a cég vagyonát illeti, nem sok mindennel rendelkezett tavaly év végén: 200 ezer forintos tartozás mellett 2,7 millió forintnyi pénzeszköze volt vagy a házipénztárban vagy bankszámlán, és még 76 ezer forintnyi követelést tartott nyilván.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!