Jóllehet a menedzsment és az OMV között folyó, a MOL ellenőrzéséért zajló küzdelem kitörése óta az eredmények másodlagos tényezőnek számítanak az árfolyamot mozgató hírek között, a gyorsjelentést valószínűleg pozitívan fogadja majd a piac Vágó Attila, a Concorde vezető elemzője szerint.
A nettó profit a gyenge 2006-os negyedik negyedévhez képest mintegy 175%-kal nőhet, az eredmény javulásában az egyes üzletágak közül a finomítás és az üzemanyagok kiskereskedelmi értékesítésének teljesítménye volt a meghatározó. A negyedév teljesítményét pozitív irányba téríti el a készletek átértékelésének hatása, illetve a Magnolia kötvények nem realizált profitja is. A MOL várhatóan a gázüzletág eladásához kapcsolódó, egyszeri tételnek minősülő nyereségről is beszámol majd, ezzel azonban Vágó Attila modelljében nem számolt.
Az eredménybővülést a Concorde munkatársa szerint segítette még a nyersolaj tartósan magas ára, és a finomítói marginok tágulása is - ez utóbbiak különösen a gázolaj előállítása esetében növekedtek erőteljesen. Kedvezően hatott még a gáz iránti kereslet szezonális növekedése éppúgy, mint a kitermelés volumenének emelkedése. A konszolidált eredményt a dollár gyengülése, és a vegyipari tevékenység eredményének - a marginok szűkülése miatt bekövetkezett - drasztikus csökkenése húzta vissza.
A Concorde mind a 2008-as, mind a 2009-es egy részvényre jutó eredménnyel kapcsolatban tartja korábbi várakozásait, ami az erre az évre számolt 2508 forint év/év alapon 17%-os bővülést, a 2009-re számított 2384 forint 5%-os csökkenést jelent.
A MOL folyamatosan vásárolja saját részvényeit, ez pedig jelentős támaszt ad Vágó Attila szerint az árfolyamnak, jórészt ez magyarázhatja a régiós versenytársakhoz viszonyított, az év eleje óta tapasztalható felülteljesítést is.