EUR/HUF (262,50 – 264,80): Ahogy az áprilisi német inflációs adatok, úgy a magyar árindex értékei is nagyjából megegyeztek a várakozásokkal, így nem reagált az euró/forint árfolyama a friss számokra. Az EUR/HUF kurzusa ma reggel a forinterősödés jeleit mutatja, a hajnali 264 környékéről 263 felé vette az irányt. Ha a devizapiaci hangulat tovább javulna, akkor nem kizárt mára a 262,50 – 263,00 közötti szint sem. Az optimizmust a mai kínai adatok szolgáltatják: a távol-keleti országban csökkent áprilisban a pénzromlás üteme és a termelői árindex is alacsonyabb lett a vártnál, továbbá alacsonyabb lett az ipari kibocsátás és a kiskereskedelmi forgalom is. A kínai gazdaság talán megkezdte a „soft landinget”, de mindezektől függetlenül számíthatunk a közeljövőben további kamatemelésekre Kínából. Ma délután a lengyeleknél lesz kamatdöntő ülés, de – mint azt tegnap is jeleztük - nem számítunk arra, hogy változtatnak a jelenleg 4 százalékos irányadó kamatlábon.
EUR/USD (1,4340–1,4440): A francia pénzügyminisztérium illetékesei szerint nem lépnek ki a görögök az eurózónából, nem fogják átstrukturálni a görög papírok lejáratát, hanem egy újabb pótcsomagot készítenek nekik. Az IMF és az EU szakemberei a legutóbbi hírek szerint már Athénban vannak és a görög kormánnyal próbálnak dűlőre jutni az új mentőöv tekintetében. Az esetleges új csomag nem valószínű, hogy közép- illetve hosszú távon gyógyír lesz a gondokra, az eladósodottság mértéke tovább fog nőni, és a görög CDS-felárak sem fognak érdemben csökkenni. Egyre kisebb az esélye annak, hogy a görögök 2012-től a piacról tudnák magukat finanszírozni. A hellén fejleményekre csak mérsékelten reagált a devizapiac, az EUR/USD árfolyama az elmúlt napok nagy mozgásai után 1,43-1,44 között stabilizálódni látszik.
CHF/HUF (206,80 – 209,30): Több, mint két százalékot erősödött 24 óra alatt a forint a frankhoz képest, 212 helyett a mai nap 208 alattról indul, az esetlegesen folytatódó forinterősödés itt is jótékonyan hatna az árfolyamra.
mfor.hu