A forint árfolyama gyakorlatilag nem változott a hétfői jegybanki kamatdöntés óta: az eurót kedden délelőtt fél tizenegykor 269,50 forinton jegyezték a hétfő délután négy órai 269,53 forintos és a múlt pénteki 269,11 forintos jegyzés után.
A kereskedők szerint a forint árfolyamát továbbra is az alapvetően pozitív nemzetközi befektetői hangulat alakítja. A kamatcsökkentés nem befolyásolta az árfolyamot részben azért, mert megfelelt a piaci várakozásoknak, sőt visszafogottabb volt annál, amit a piac még feldolgozhatónak tartott, részben pedig azért, mert a devizapiac a nemzetközi kockázatvállalási hajlandóság függvényében él, illetve nem él a forint kamatprémiumában rejlő lehetőségekkel. A befektetői bizalom fennmaradása esetén pusztán a kamatprémium csökkenése nem tántorítja el a befektetőket a forinttól.
A forint további árfolyam kilátásai tekintetében eltérő nézeteket vallanak a piacon: vannak, akik elképzelhetőnek tartják a 260-250 forintos euró árfolyam sáv kialakulását akár rövidebb távon is, mások viszont makrogazdasági alapokra hivatkozva továbbra sem tartják indokoltnak a 270 forintnál lényegesen alacsonyabb euró árfolyamot.
A várakozások szerint a forint kedden a 270 forintos euró árfolyam alatt tartózkodik majd a nap folyamán, 1-2 forint széles sávon belül, de ha lényegesebb változás következik be az euró/dollár árfolyamban, az euró gyengül, akkor esetleg visszatérhet a 270 forintos határ fölé.
A dollárt 184,49 forinton jegyezték kedden délelőtt fél tízkor 1,4594 dolláros euró árfolyam mellett, szemben a hétfő délutáni 183,82 forinttal és 1,4656 dolláros euró árfolyammal.
A svájci frank jegyzése 178,28 forint volt, ugyanannyi, mint előző nap délután, 100 japán jen jegyzése pedig 205,84 forint a hétfői 206,24 forint után.