Csütörtök este a forint-euró árfolyam a 287-es szint közelében volt, ami az elmúlt két hónapot tekintve a legerősebb pozíciója a magyar fizetőeszköznek. A világ tőkepiacain tapasztalható nyugodt légkörnek köszönhetően nő a kockázatvállalási hajlandóság, ez pedig sokat segített a térség devizáinak.
A közép-európai valuták az utóbbi egy-két napban a rossz hírek ellenére jól tartották magukat, csütörtökön pedig rögtön erősödtek, amint a nemzetközi horizont hirtelen földerült, és az értéktőzsdék világszerte javultak.
A forintot és a zlotyt támogatta az is, hogy az ÁKK folytatta a kötvény-visszavásárlást, a lengyel pénzügyminisztérium pedig több mint kétszeres túljegyzés mellett adta ki legújabb hazai kötvényeit. A cseh korona és a román lej többé-kevésbé tartotta a múlt hét óta elért eredményeit.
A térségi valuták viszonylag gyorsan javultak múlt csütörtöktől - eltekintve a szerdai megtorpanástól -, a Húszak (G20) csúcsértekezletének eredményei, az IMF támogatási kerete növelésének hírére, és a részvénypiaci előretörések keltette kereslettől táplálva. A G20 segítsége nem csupán a nehéz helyzetbe került országoknak közvetlenül ígért új pénzekben van - az IMF és más nemzetközi pénzintézetek támogatási alapjainak bővítése révén -, hanem abban is, hogy az értekezlet döntései felértékelték a felzárkózó piacokat mint a világgazdaság helyreállításának egyik kulcsterületét.
A londoni bankközi piacon a forint csütörtökön estefelé, 288,20-50/eurón, napi csúcsánál, 1,27 százalékkal jobb volt a kora hajnalinál, és 9,35 százalékkal gyengébb az euróval szemben, mint év végén. Reggel 0,74 százalékos nyereségben volt. Szerda este 291,90-292,10/euró volt. Tavaly 4,23 százalékkal gyengült, előtte 2007-ben 0,39 százalékot vesztett, 2006-ban 0,46 százalékkal javult.