A hét első napján a kedvezőtlen nemzetközi hangulat és a régiós devizák nagymértékű gyengülése ellenére a forint még viszonylag jól tartotta magát, csak ideiglenesen emelkedett 300 fölé az euró árfolyama napközben. Kedden aztán folytatódott a gyengülés, mivel a befektetők hangulata továbbra is erősen negatív, a nyitás után nem sokkal már 301 fölött volt az euró árfolyama.
301,50 forintot kellett adni egy euróért a bankközi devizapiacon nem sokkal a keddi nyitás után, ez mintegy 0,5 százalékos forintgyengülést jelentett hétfő délutánhoz képest. A dollár 232,79 forintba került, míg a svájci frank jegyzése 198,81 forinton állt.
Hétfőn a magyar deviza nem reagált jelentősen arra, hogy a Magyar Nemzeti Bank szinten tartotta a kamatot. Simor András, a jegybank elnöke a döntést követő sajtótájékoztatón elmondta: egyhangú döntés született a Monetáris Tanács ülésén, más javaslatot nem is tárgyaltak.
Hasonlóan a vasárnap bejelentett Bajnai-csomagra sem mozdult el jelentősen a magyar fizetőeszköz árfolyama, bár a forint jobban teljesített, mint a régió többi devizája, ez pedig akár a kedvező fogadtatással is magyarázható.
A gyengülés elsősorban a világszerte negatívra váltó hangulattal magyarázható, ahogy azt megszokhattuk, ilyenkor mindig a feltörekvő piaci devizák érzik meg leginkább a globális kockázatvállalási hajlandóság csökkenését. Most is ez történt: a nemzetközi részvénypiacok jelentős esést produkáltak a hét első napján, a tengerentúlon pedig ismét felerősödtek a félelmek a pénzügyi szektorral kapcsolatban, miután a Bank of America a vártnál nagyobb tartalékképzésről számolt be.
A régiós devizák kedd reggel is rosszabbul teljesítettek, mint a forint. A lengyel zloty az előző napi 2 százalék feletti bukás után a hét második napján a nyitást követően 1,3 százalékkal gyengült az euró ellenében, így 4,45 zlotyt kellett adni egy euróért. A cseh korona kedd reggel 0,76 százalékos esés után 27,215-nél állt a közös európai valuta ellenében.