A régiós devizákkal együtt a forint is rosszul kezdte a hét utolsó kereskedési napját, péntek reggelre 303-ig emelkedett az euró árfolyama, ami körülbelül 0,5 százalékos forintgyengülést jelentett. Az utóbbi napok belpolitikai eseményei továbbra sem befolyásolják jelentősen az árfolyamot, vélhetően a befektetők is kivárnak, ki lesz majd az új miniszterelnök.
Péntek délelőtt 303,07 forintot kellett adni egy euróért, ez 0,53 százalékkal volt magasabb az előző napi jegyzésnél. Nem sokkal korábban ideiglenesen 303-nál is járt a magyar deviza, majd onnan jött vissza kicsit. A dollár árfolyama 223,38 forint volt a bankközi devizapiacon, míg a svájci frank 197,91 forinton állt.
Az utóbbi napokban egy szűk sávban ragadt meg a forint az euróval szemben, jórészt a 300-302-es értékek között ingadozik az árfolyam. A magyar deviza erősödésének útját állja a 300-as ellenállás, melynek áttöréséhez egyelőre nincs benn elég erő.
Az elmúlt pár nap belpolitikai eseményei a vártnál kevésbé befolyásolják a forintot, viszonylag csendesen folyik a kereskedés ahhoz képest, hogy tulajdonképpen egy kormányválság kellős közepén vagyunk. Valószínűleg ez azzal magyarázható, hogy egyelőre a piac is kivár, hogy lesz-e előrehozott választás, illetve hogy ki lesz az új miniszterelnök és mi lesz a programja. ha ezekre a kérdésekre választ kapunk, akkor mozdulhat ki ebből a szűk sávból a magyar deviza.
Péntek reggel sem magában gyengült a forint, jórészt a régiós devizákkal összhangban veszített az euróval szemben. Ehhez hozzájárulhatott az is, hogy az utóbbi napok rallyja után a hét végén már csak mérsékelt emelkedéssel kezdtek a világ részvénypiacai, úgy tűnik, hogy egy időre kifulladt az emelkedés. Ez pedig csökkenti a globális kockázatvállalási hajlandóságot, ami a régió devizáira rossz hatással van.
A lengyel zloty 0,64 százalékos gyengülés után 4,59-ig bukott az euró ellenében, míg a cseh korona esetében a 27,18-as árfolyam 0,3 százalékkal volt magasabb, mint csütörtök délután.