3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nagyjából azzal lehet számolni, hogy 4 százalékos éves kamattal kapjuk a forrást, a futamidő pedig 2-3 éves lehet. Jelenleg a piacról pont a duplájáért tudjuk refinanszírozni magunkat, így logikus lenne lehívni az IMF-pénzt, és nem a piacról beszerezni a drága forrást - olvasható a Commerzbank hétfői elemzésében.

EUR/HUF (302,00 – 306,35): Nem történt a pénteki Fellegi – Rehn találkozón semmi meghatározó, az EU részéről megállapították, hogy konkrét lépések szükségesek - többek között - a jegybanki függetlenség helyreállítása területén. Ezek a lépések ugyan még nem ismertek, de ettől függetlenül holnap egyeztetni fog Barroso úr a miniszterelnökkel az előfeltételekről, és talán a kondíciókról. Itt már szóba jöhet a hitel típusán kívül a kamatozás mértéke, futamideje is. Nagyjából azzal lehet számolni, hogy 4 százalékos éves kamattal kapjuk a forrást, a futamidő pedig 2-3 éves lehet. Jelenleg a piacról pont a duplájáért tudjuk refinanszírozni magunkat, így logikus lenne lehívni az IMF-pénzt, és nem a piacról beszerezni a drága forrást. Node ne szaladjunk ennyire előre, száradjon a tinta a megállapodáson, és akkor lesz értelme erre a kérdésre visszatérni. A mai nap 304 körüli stagnálással indul, viszonylag jó nemzetközi hangulat mellett, 302-305 közötti kereskedés tűnik valószínűnek a mai napra. Holnap a Barroso-Orbán egyeztetésen kívül kamatdöntő ülés lesz az MNB-nél, a maival szemben a keddi nap tehát jóval eseménydúsabbnak ígérkezik.

EUR/USD (1,2880 – 1,3000): Még mindig nem született megállapodás a görög kormány és a magánbefektetők között. Charles Dallara, a magánbefektetők képviselője letette a görög kormány asztalára azt az ajánlatot, amiben a „végsőkig elmentek”, így most az EU-IMF döntésén fog múlni, hogy azt elfogadják-e. Itt is 4 százalékos kamatozást és 55-75 százalék közötti adósság elengedést sejtenek a megállapodásban. A múlt héten napról napra azt kommunikálták a felek, hogy nagyon, egyre közelebb vannak a megállapodáshoz, ahhoz képest nincs érdemi előrelépés, és ennek ellenére az EUR/USD árfolyama nem omlott össze. Ha mégis lesz a közeljövőben döntés, és elfogadják az érintettek a kialkudott feltételeket, akkor az 1,30-as határt áttörheti az euró/dollár kurzusa, de fejlemények híján viszont az idő múlásával a dollár jöhet ki nyertesen a dologból. Ma is lesz brüsszeli EU találkozó, ahol megvitatják a Dallara úr által felvázolt feltételeket, de továbbra is kicsi az esélye az előrelépésnek. Az EUR/USD árfolyama meglehetősen higgadtan reagálja le a görögökről szóló huzavonát, még így is 1,29 körül jár az árfolyam.

CHF/HUF (250,25 – 252,50): Nehezen tudja a háta mögött hagyni az EUR/CHF árfolyama a 250-es szintet. Az EUR/HUF árfolyama egyelőre nem tud újabb lendületet venni a 300-as szint felé, míg az EUR/CHF kurzusa továbbra is, kvázi hibernált állapotban stagnál 1,2080 körül.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!