A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 544,65 pontos emelkedéssel, 25.943,45 ponton zárt szerdán. A keddi záró értékéhez képest 2,14 százalékkal erősödött.
A már délelőtt is optimista magyar és nemzetközi piacok számára a délutáni amerikai adatok adtak újabb lendületet, így mindenütt sikerült ledolgozni az elmúlt néhány hét gyengébb napjait.
Az elemzők által vártnál sokkal nagyobb mértékben módosította felfelé az amerikai munkaügyi minisztérium a harmadik negyedéves termelékenység-növekedési ütemet, ami az eredeti 4,9 százalékos értékhez képest is optimistának tűnő 5,7 százalékos konszenzus helyett 6,3 százalékkal nőtt. A most közzétett adat négy éves csúcsot jelent, és általános nyugalmat hozott ismét a tőkepiacokra.
Szintén a vételi kedvet táplálta a ma nyilvánosságra került ADP National Employment Report, amely mintegy előzetese a pénteken érkező átfogó foglalkoztatottsági jelentésnek. Az elemzők által vártnál jóval több, 50 ezer helyett 189 ezer új munkavállalóról szóló jelentés hatására az addig is emelkedő indexek tovább javultak.
A piac most arra számít, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed jövő kedden legalább negyed százalékponttal csökkenti az alapkamatot.
Így a következő napokban simán menetelhetnek a tőzsdék, velük együtt a Bux is. A fák azonban - legalábbis itthon - nem fognak az égig nőni. Érdekes volt a Concorde mai sajtótájékoztatója: a cég a jövő év kapcsán továbbra is igen visszafogott. Csak a Molban és a Richterben látnak komolyabb növekedési potenciált.
Bár a befektetők valószínűleg nem ez alapján döntöttek, de a blue chipek közül ma ezek erősödtek leginkább. Mind a Mol (25600), mind a Richter (38670) 2,44 százalékot ugrott.
Két százalékkal nőtt az OTP (8490), míg bő egy százalékkal az MTelekom (916, +1,22 százalék).