Az elemzői konszenzusnak megfelelően 8,9 százalékra emelkedett a munkanélküliség a múlt hónapban a tengerentúlon. A foglalkoztatási adatok a vártnál kicsit jobbak lettek, ennek volt köszönhető, hogy nem lépte át a 9 százalékos határt az adat. Mindez arra utal, hogy javul kicsit a helyzet Amerikában, bár még mindig emelkedik a munkanélküliek aránya, de a növekedés üteme lelassult.
Márciusban még 8,5 százalék volt a munkanélküliség az Egyesült Államokban, ez a múlt hónapban 8,9 százalékra emelkedett, ami megfelelt az előzetes várakozásoknak. A nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma viszont kicsivel jobb lett, mint amire az elemzők számítottak, a várt 620 ezer helyett csak 539 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma.
Az már szerdán valószínűnek látszott, hogy nem fog 9 százalék fölé emelkedni a munkanélküliség, mivel akkor jelent meg az ADP-index, mely a versenyszférában foglalkoztatottak számát vizsgálja. A mutató a vártnál jobban alakult. Korábban több pesszimista elemző is arra számított, hogy 9 százalék felett lesz az áprilisi munkanélküliségi adat.
A számokból az látszik, hogy továbbra is emelkedik a munkanélküliek aránya a tengerentúlon, de a növekedés üteme lassult. Ennek ellenére májusra biztosra vehető a 9 százalék feletti adat.
Szintén pénteken jelent meg az átlagos órabérek alakulásáról szóló statisztika, mely 3,2 százalékos emelkedést mutatott az előző év azonos hónapjához képest, márciushoz viszonyítva pedig 0,1 százalékkal nőttek az átlagbérek. Az adatok szerint az átlag amerikaiak továbbra is 33,2 órát dolgoznak hetente.