3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A csütörtök reggel publikált GDP és inflációs adat után valószínűleg tovább folytatódhat a kamatvágási sorozat, bár a következő MNB elnök személye hatással lehet a jövőbeni monetáris politikára is, olvasható a Commerzbank devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (290,50 – 294,00): -1,7 százalék. Ennyivel csökkent az ország múlt évi gazdasági teljesítménye. A visszaesést a mezőgazdaság kibocsátása, az ipari termelés és a belső fogyasztás visszaesése okozta. Reggel a vártnál rosszabb német és francia GDP adatok hatására már elillant a tegnapi jókedv. A negatív hangulatot sikeres devizakötvény kibocsátás pozitív hatása sem tudta már ellensúlyozni, így bekövetkezett némi korrekció.

Hiába esett a hazai infláció 3,7 százalékra, a múlt havi 5 százalékról, a magyar GDP adat publikálása után rövid idő alatt 292 fölé gyengült a magyar deviza. A két adat után valószínűleg tovább folytatódhat a kamatvágási sorozat, bár a következő MNB elnök személye hatással lehet a jövőbeni monetáris politikára is.

Ugyan az utóbbi időben a jó amerikai, kínai, illetve, ami nekünk fontosabb, német konjunktúra adatok érkeztek, azok kedvező hatásai a magyar gazdaság teljesítményében csak 1-2 negyedév múlva válhatnak láthatóvá. Már ha folytatódik a trend. Ha a februárban megjelenő adatok a nemzetközi konjunktúra folytatását jelzik, akkor a Q2/Q3-as magyar adatokban már láthatóak lehetnek az első biztató jelek

Egyelőre a risk-off az úr a piacokon, a 290 fölötti szintek lehetnek a jellemzőek rövidtávon.

EUR/USD (1,3315 – 1,3435): A rosszabb francia GDP adat hatására még nem, de a 0,6 százalékos német visszaesésre már gyengüléssel reagált az euró árfolyama. Kérdés milyen lesz az eurozóna teljesítménye, bár már ott is eleve csökkenést várnak.

A holnap kezdődő G20-as találkozótól sok mindenre nem számítanak a piacok. Valószínűleg folytatódik majd a keddi G7 ülésen már felvetett téma, a devizaárfolyamok jelenlegi szintje, és azok
alakulása, alakítása. A gyenge növekedési adat apropóján, a franciák tovább folytathatják kampányukat a jelenlegi „erős” euró árfolyam ellen, mivel a gyengébb euró jót tenne az exportnak.

Az elmúlt öt évet tekintve az árfolyam az 1,20-1,60-as sávban mozgott ezért a mostani szintek, ahogy Draghi elnök is mondta, nem tekinthetők sem erősnek, sem gyengének. Továbbra is az 1,33-
1,35-ös szintek között mozoghat az árfolyam.

CHF/HUF (235,00 – 238,50): A gyengülő forint és az erősödő frank 237 közeli árfolyamokat eredményez ma reggelre. Továbbra is az eddig megszokott sávban maradhat az árfolyam.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!