EUR/HUF (290,50 – 294,00): -1,7 százalék. Ennyivel csökkent az ország múlt évi gazdasági teljesítménye. A visszaesést a mezőgazdaság kibocsátása, az ipari termelés és a belső fogyasztás visszaesése okozta. Reggel a vártnál rosszabb német és francia GDP adatok hatására már elillant a tegnapi jókedv. A negatív hangulatot sikeres devizakötvény kibocsátás pozitív hatása sem tudta már ellensúlyozni, így bekövetkezett némi korrekció.
Hiába esett a hazai infláció 3,7 százalékra, a múlt havi 5 százalékról, a magyar GDP adat publikálása után rövid idő alatt 292 fölé gyengült a magyar deviza. A két adat után valószínűleg tovább folytatódhat a kamatvágási sorozat, bár a következő MNB elnök személye hatással lehet a jövőbeni monetáris politikára is.
Ugyan az utóbbi időben a jó amerikai, kínai, illetve, ami nekünk fontosabb, német konjunktúra adatok érkeztek, azok kedvező hatásai a magyar gazdaság teljesítményében csak 1-2 negyedév múlva válhatnak láthatóvá. Már ha folytatódik a trend. Ha a februárban megjelenő adatok a nemzetközi konjunktúra folytatását jelzik, akkor a Q2/Q3-as magyar adatokban már láthatóak lehetnek az első biztató jelek
Egyelőre a risk-off az úr a piacokon, a 290 fölötti szintek lehetnek a jellemzőek rövidtávon.
EUR/USD (1,3315 – 1,3435): A rosszabb francia GDP adat hatására még nem, de a 0,6 százalékos német visszaesésre már gyengüléssel reagált az euró árfolyama. Kérdés milyen lesz az eurozóna teljesítménye, bár már ott is eleve csökkenést várnak.
A holnap kezdődő G20-as találkozótól sok mindenre nem számítanak a piacok. Valószínűleg folytatódik majd a keddi G7 ülésen már felvetett téma, a devizaárfolyamok jelenlegi szintje, és azok
alakulása, alakítása. A gyenge növekedési adat apropóján, a franciák tovább folytathatják kampányukat a jelenlegi „erős” euró árfolyam ellen, mivel a gyengébb euró jót tenne az exportnak.
Az elmúlt öt évet tekintve az árfolyam az 1,20-1,60-as sávban mozgott ezért a mostani szintek, ahogy Draghi elnök is mondta, nem tekinthetők sem erősnek, sem gyengének. Továbbra is az 1,33-
1,35-ös szintek között mozoghat az árfolyam.
CHF/HUF (235,00 – 238,50): A gyengülő forint és az erősödő frank 237 közeli árfolyamokat eredményez ma reggelre. Továbbra is az eddig megszokott sávban maradhat az árfolyam.
mfor.hu