Főleg a Mol 3 százalékos gyengülése húzta le a Budapesti Értéktőzsde BUX indexét szerdán délelőtt. Az utóbbi két nap rallyja után úgy tűnik, hogy a pesti börzét is utolérte a korrekció, persze kérdés, hogy a negatív hangulat kitart-e a nap végéig. Délután újabb fontos makroadat jelenik meg a tengerentúlon, az ADP munkaerőpiaci index alakulása jelentősen befolyásolhatja a nemzetközi hangulatot.
A BUX index délelőttre 13 315 pontig esett vissza, ez 0,73 százalékkal maradt el a keddi záróértéktől. A több mint 140 pontos esés mellett a forgalom is magas volt, az első néhány órában 6,7 milliárd forint cserélt gazdát, ami kifejezetten soknak számít a nap ezen szakaszában.
A vezető részvények jórészt mínuszban voltak szerdán délelőtt, a nap vesztese a Mol volt az első órákban. Az olajcég papírjai 2,81 százalékos visszaesés után 11 070 forintot értek. Az OTP viszont tovább kapaszkodott felfelé: a 0,32 százalékos javulás 3180 forintos árfolyamot eredményezett. Egy picit bukott a Magyar Telekom is, a távközlési cég részvényeiért 558 forintot adtak a befektetők.
Gyengén indítottak szerdán a gyógyszeripari részvények is, főleg az Egis esett nagyot. A kisebbik gyógyszergyártó árfolyama 2,68 százalékos esés után 10 700 forint volt. A Richter ehhez képest olcsón megúszta a nyitást, délelőtt 30 850 forintot adtak a vállalat részvényeiért, ami 0,49 százalékos javulást jelentett keddhez képest.
A forint reggel erősödéssel kezdett a devizapiacon az euróval szemben, majd néhány óra után már ismét kedd esti záróára környékén volt. Délelőtt 265,05 forintot kellett adni egy euróért a piacon, míg a dollár ára 195,13 forint volt.
Délután ismét fontos makroadat jelenik meg a tengerentúlon, így a kereskedés második felében érdemes lehet figyelni a hangulat változását. Az ADP munkaerőpiaci index azt tartalmazza, hogy decemberben hány munkahely szűnt meg a versenyszférában az Egyesült Államokban. Az elemzők a novemberi 250 ezres elbocsátások után újabb 450 ezres leépítést várnak decemberre. Mindez azért fontos, mert pénteken jelenik meg a munkanélküliségi adat Amerikában, a mai statisztika pedig ennek egyik fontos indikátora lehet.
A nemzetközi piacok szintén mínuszban voltak szerdán délelőtt, Európában is véget ért a hatnapos rally. A londoni tőzsde FTSE indexe 1,21 százalékot gyengült keddhez képest, míg a frankfurti DAX index 0,92 százalékkal esett vissza. Az amerikai határidős kontraktusok is gyengülést mutattak délelőtt, de a délutáni nyitásig még változhat a hangulat a Wall Streeten.