A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe a nap végére 128 ponttal, 0,82 százalékkal, 15746 pontra emelkedett. A S&P 500-as mutató 8 ponttal, 0,42 százalékkal nőtt és 1770 ponton zárta a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója ugyanakkor 8 ponttal, 0,20 százalékkal mérséklődött, záráskor 3932 ponton állt.
A befektetők általánosságban kedvező hangulatban voltak, mert az amerikai Fed képviselőinek nyilatkozataiból azt a következtetést vonták le, hogy még nem várható a Fed kötvényvásárlási programjának korlátozása. Piaci elemzők ezt úgy értékelték, hogy a Fed közvetve jutalmazza a kockázatos befektetői magatartást, ezért a részvényárfolyamok addig emelkedhetnek, míg nem lesz változás a Fed politikájában.
Szerdán a Microsoft papírjai 3,4 százalékot erősödtek, ugyanis a Nomura Holdings jelentése szerint a számítástechnikai cég leépítheti veszteséges üzletágait. A Ralph Lauren Corp részvényárfolyama 5 százalékkal erősödött, mert a ruházati cikkek gyártója növelte a várható eladásainak mértékét. Ezzel ellentétben a Tesla Motors részvényei nagyot, összesen 15 százalékot estek, mert a cég kevesebb járművet adott el a negyedévben, mint azt egyes elemzők várták.
Szinte minden internetes részvény lefele tartott a mai kereskedésben, így például a Facebook és a LinkedIn is közel 2, míg a Groupon, a Zynga vagy a Yelp még ennél is többet esett. Az elemzők szerint a befeketők közül sokan a portfoliójuk átcsoportosítását készítették elő, és a közelgő Twitter kibocsátáskor akarnak az új részvényekből vásárolni. A felfokozott várakozásokra reagálva ugyanakkor sok elemző tett olyan kijelentést, hogy érdemes óvatonak lenni amikroblogjáról ismert vállalat kapcsán, hiszen könnyen lehet, hogy a túl magas kibocsásátást követően nem lesz aki tovább vásárolja a papírt. Hasonló történt egyébként a Facebook esetében, ahol a tőzsdére lépés első napján volt csak a kibocsátásnál magasabb a kurzus, utána viszont egy éven keresztük nagyon komoly 25-40 százalékos veszteségbe is kerülhettek a részvényt jegyzők.
mfor.hu/MTI