3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ahogy az várható volt, reggel gyengüléssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délelőttre azonban már visszakapaszkodott a mutató, csak kevéssel állt csütörtöki értéke alatt. A vezető részvények közül a Mol már ledolgozta reggeli hátrányát, az olajpapírok többet értek, mint az előző napi záráskor.

Ahogy az várható volt, reggel gyengüléssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délelőttre azonban már visszakapaszkodott a mutató, csak kevéssel állt csütörtöki értéke alatt. A vezető részvények közül a Mol már ledolgozta reggeli hátrányát, az olajpapírok többet értek, mint az előző napi záráskor.

21 316 ponton állt a BUX index a nap első felében, ez már csak 0,27 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél, pedig reggel még majdnem másfél százalékos mínusszal nyitott a tőzsde. A forgalom az első órákban átlagos volt, délelőttre 4,5 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.


A vezető részvények többsége még mindig mínuszban volt, elsősorban a Mol javulása húzta felfelé az indexet. Az olajpapírokért délelőtt 17 565 forintot kellett fizetni, ami már 0,37 százalékkal magasabb volt a csütörtök délutáni árfolyamnál. Az OTP 5540 forintos ára viszont 0,72 százalékos lecsorgást jelentett, a Magyar Telekom pedig 714 forintig esett vissza, ez 0,83 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki árfolyamnál.

Veszítettek értékükből a gyógyszergyártók is: a Richter 41 565 forintos jegyzése 0,08 százalékos gyengülést jelentett, az Egis pedig 1,04 százalékos lecsorgást követően 19 000 forintért cserélt gazdát.

Az amerikai jegybank csütörtökön jelentette be, hogy 25 bázisponttal megemeli az úgynevezett diszkontrátát, azonban azt továbbra is kijelentették a Fed illetékesei, hogy az alapkamat a lehető legtovább a jelenlegi alacsony szinten fog maradni. A hír hallatán az ázsiai tőzsdék jelentősen gyengültek, ennek volt köszönhető a BUX reggeli botlása is. A hazai tőzsdét azonban a jelek szerint megmentették a felminősítések: a Mol és az OTP is két-két kedvező értékelést kapott péntek reggel a nemzetközi elemzőktől.

A forint az éjszakai gyengülés után délelőttre nagyjából visszakapaszkodott. A nap első felében 271,15 forintot kellett fizetni egy euróért, ami kicsivel alacsonyabb volt a csütörtök délutáni jegyzésnél. A dollárral szemben 200,76-nál állt a hazai deviza a kereskedés első felében, a svájci frank pedig 184,87 forintba került.

A vezető európai részvénypiacok is eséssel kezdtek reggel, majd onnan kezdtek visszakapaszkodni az első órákban. A londoni FTSE délelőtt már csak 0,05 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,18 százalékkal volt csütörtöki szintje alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,04 százalékos negatív elmozdulással nyitott, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,62 százalékkal állt csütörtöki záróértéke felett délután.

A vezető amerikai határidős indexek fél százalék feletti mínuszban voltak délelőtt, a jelek szerint a Fed váratlan lépése a Wall Streetre is meghozza a negatív hangulatot.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!