EUR/HUF (296,50 – 300,50): Tegnap ugyan volt egy-két erősödési kísérlete a forintnak, de egész nap a 300-as szint közelében mozgott az árfolyam. Ez a szint most erős támasznak bizonyult, többször megfogta a gyengülést, a kötvénypiac esése és az 5 éves CDS 62(!) pontos emelkedése mellett is. Ma reggel a kevésbé borongós hangulat ellenére sem tud nagyon erősödni sem a forint, sem a zloty.
A Fed ülés fejleményei mellett a török bel- és külpolitikai helyzet sem segíti a régiót. Bár ma hivatalosan is megszűnhet az EDP eljárás az országgal szemben, de ennek érdemi hatása az árfolyamra nem valószínű; meglepetést az okozhatna, ha mégsem így történne. Így az oldalazás lehet a jellemző a 297-300-as sávban, nagyobb mozgásokra már csak a jövő héten számíthatunk.
EUR/USD (1,3150 – 1,3280): Az egész napra jellemző dollárerősödést, amely a jó amerikai adatok után tovább fokozódott, csak a 1,3160-as ellenállási szint tudta megfogni. Bár ma reggelre innen az 1,32-es szint fölé korrigált az árfolyam, de a Fed kommentjei alapján továbbra is a zöld hasúnak áll a zászló. A piacok az amerikai makroadatokra fókuszálnak, mivel a QE program sorsa a gazdaság állapotától és a munkaerő piac alakulásától függ.
A tegnapi philadelphiai feldolgozóipari index sokkal jobb lett a vártnál, így már a keddi, tartós fogyasztási cikkek rendelés állományának alakulását várja a piac, ami ha szintén jobb lesz a vártnál az a dollár erősödését segíti. A mai „adatmenetes” napon az uniós pénzügyérek a bankunió kérdését vitatják meg. A tanácskozással kapcsolatos hírek hatással lehetnek az árfolyam alakulására, de nem valószínű, hogy a mai, kicsit jobb hangulatú napon érdemben változna az EUR/USD trendje, inkább szűkebb, sávos kereskedés lehet a jellemző.
CHF/HUF (241,00 – 245,00): A hangulat egész nap rossz volt, mely a frank erősödésének kedvezett, a forintnak viszont nem. Ennek megfelelően estére már a 245-ös szint fölött is járt a kurzus, és ma
reggelre is csak a 234,50-es szintig tudott korrigálni az árfolyam.
mfor.hu