3p

A hazai deviza árfolyamát továbbra is a 290-293-as sávban várjuk, de alapvetően nem a hazai makroadatok, hanem a globális piaci hangulat, és az IMF-tárgyalásokkal kapcsolatos hírek mozgathatják a kurzust. A kormány a második negyedév elejére teszi a az IMF/EU megállapodás aláírását, amitől a magyar adósság hozamainak csökkenését várja, olyannyira, hogy utána egy euró denominált kötvény kibocsátása is tervben van - olvasható a Commerzbank szerdai devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (289,00 – 292,00): 1,4 százalék. Ennyi lett a negyedik negyedéves magyar GDP növekedés a várt 0,9 százalék helyett év/év alapon. A jobb adat a mezőgazdaság tavalyi teljesítményének köszönhető, ami a kedvező tavalyi kedvező időjárás nélkül nem jött volna össze. A forint erősödéssel kezd ma reggel, ami az ázsiai kereskedési időben látott dollár gyengülésnek is köszönhető. A hazai deviza árfolyamát továbbra is a 290-293-as sávban várjuk, de alapvetően nem a hazai makroadatok, hanem a globális piaci hangulat, és az IMF-tárgyalásokkal kapcsolatos hírek mozgathatják a kurzust. A kormány a második negyedév elejére teszi a az IMF/EU megállapodás aláírását, amitől a magyar adósság hozamainak csökkenését várja, olyannyira, hogy utána egy euró denominált kötvény kibocsátása is tervben van.

EUR/USD (1,3090 – 1,3210): A kilenc országot érintő leminősítés, bár erősítette a dollárt, nem rengette meg az euró árfolyamát. A jelentősen csökkenő hozamszint mellett eladott olasz aukció, illetve a vártnál sokkal jobb német ZEW index megjelenése után újra 1,32 fölé tudott erősödni a közös európai fizetőeszköz. Este kiderült, hogy a mai napra tervezett EMU pénzügyminiszteri találkozó elmarad, mivel az Unió szerint a görögök nem készültek el teljesen a házi feladatukkal, azaz nem tartják elégségesnek az eddig elfogadott megszorítások mértékét. Az is elhangzott kifogásként, hogy Brüsszel szemében nem tűnik elég elkötelezettnek a görög politikai elit a reformok végigviteléhez. A gazdasági szempontok mellett természetesen a háttérben meghúzódik egy nemzet szuverenitásának, önálló döntéshozatalának kérdése is. Meddig szóljon bele az európai közösség egy tagállam életébe, még akkor is, ha a csődhelyzet veszteségeinek enyhítése is a cél? A kérések ugyanakkor jogosnak tűnnek hitelezői szempontból, hiszen ki ne szeretne biztosítékokat kapni a hitelnyújtás fedezeteként. Vészesen közeleg a márciusi görög kötvény lejárat, amit az uniós mentőcsomag következő részletének folyósítása nélkül nem fog tudni az ország teljesíteni. Az euró árfolyama érzékenyen reagál a megjelenő hírekre, így ma is volatilis kereskedésre számítunk.

CHF/HUF (239,00 – 242,00): Maradt a bizonytalanság, maradt az erős frank. Amíg nem lesz megnyugtató megoldás Európában, addig nem valószínű, hogy gyengülésnek indulna a svájci deviza. Az árgus szemekkel figyelt devizapár nem mozdul ki az 1,2070-1,2080 sávból, így a CHF/HUF kurzusa a forint alakulásától függően mozog. Ahogy az elmúlt napok túlnyomó részében, úgy jelenleg is 240-241 környékén oldalazgat.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!